Tenor Jakub Hübner vydává své debutové album!

V těchto dnech bylo uvedeno do prodeje první CD muzikálového zpěváka Jakuba Hübnera, na kterém se koprodukčně podílela agentura Musical-media a Český rozhlas. Obsahuje nahrávky z muzikálů Největší showman (Dám ti víc než mám), Ples upírů (Sára), Wicked (Žij touto chvílí) i původní české skladby za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Unique Quartetu a dalších doprovodných těles. Třešničkou na dortu jsou skladby Tichá píseň, nahraná jako vzpomínka na Ivetu Bartošovou a Jednoho dne se vrátíš coby pocta Věře Špinarové. CD obsahuje i dva duety. Skladbu Pro nás dál zní nazpíval Hübner s Lucií Jagerčíkovou a Žij touto chvílí z muzikálu Wicked s Michaelou Noskovou.

Jakub Hübner v muzikálu Ples upírů

Muzikálový herec, zpěvák, textař a autor literárního debutu V tónech duhového života se narodil v dubnu roku 1989 v Benešově u Prahy a na jaře příštího roku oslaví své třicátiny. Pěvecký talent začal rozvíjet již v deseti letech v Kühnově dětském sboru. Po maturitě na říčanském gymnáziu studoval dalších pět let na Mezinárodní konzervatoři Praha obor muzikálové herectví.

Jakub Hübner v muzikálu Ples upírů (photo Michaela Feuereislová)

Bezprostředně po studiích uspěl v konkurzu a byl vybrán pro roli Dirigenta v prvním českém uvedení světově proslulého muzikálu A. Lloyda Webbera Fantom Opery v pražském Divadle GoJa Music Hall. Poté byl v roce 2017 angažován i do dalšího muzikálu Ples upírů. Právě z něho zaznívá na tomto CD v jeho interpretaci jedna z ústředních melodií – Sára. Jde o píseň mladého vědce Alfréda, tedy jedné z hlavních mužských rolí. Jakuba bylo možné v Plesu upírů slyšet také v sólových partech pěvecké company. V současnosti opět působí v muzikálu Fantom Opery, tentokrát v roli Passarina. Jakubovým divadelním debutem byla ovšem role kontratenorového Anděla ve hře W. Shakespeara Zkrocení zlé ženy, kterou pět sezón uvádělo pražské Divadla na Vinohradech.

Jakub Hübner v muzikálu Fantom opery

Již v roce 2012 si v rámci festivalu Film Music Prague zazpíval na slavnostní produkci James Bond Concert, která se konala při příležitosti 50. výročí filmového agenta 007. Prestižní akci doprovázelo hudební těleso City of Prague Philharmonic Orchestra pod taktovkou anglického dirigenta Nica Rainea. Se swingovou úpravou slavné skladby A. Lloyda Webbera Vzpomínky (Memory) se v roce 2013 zúčastnil oslav sedmdesátin Felixe Slováčka v pražské Lucerně. V roce 2015 vystoupil po boku českých pěveckých ikon na velkém muzikálovém večeru v Obecním domě. Tento koncert se za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Libora Peška uskutečnil k 25. výročí pořadu Muzikál expres, který na vlnách Českého rozhlasu od roku 1990 uvádí Michael Prostějovský.

Jakub Hübner v muzikálu Fantom opery (photo Michaela Feuereislová)

Právě v produkci Muzikál expresu dostává Jakub Hübner již pět let příležitosti nahrávat s takovými špičkovými tělesy, jakými jsou Symfonický orchestr Českého rozhlasu, či Rozhlasový big band Gustava Broma. A to jak melodie ze slavných světových muzikálů, tak původní českou tvorbu. Příkladem může být i duet s Martou Kubišovou Tři přání z roku 2015. Neúnavně také řadu let prezentuje různé cover verze na svém youtubovém kanálu a rekordní počet 600 tisíc zhlédnutí zaznamenala jeho nahrávka Never Enough v angličtině, kterou nyní v české verzi představuje na samém začátku svého CD.

Foto: Musical-media / Michaela Feuereislová, muzikál Ples upírů, muzikál Fantom opery