Televizní černobílá Popelka slaví 50 let

Letos na Vánoce to bude neuvěřitelných 50 let, kdy tehdejší Československá televize popré uvedla pohádku Popelka v hlavních rolích s Evou Hruškovou a Jiřím Štědroněm. K této příležitosti vznikla i kniha plná vzpomínek i nikdy nezveřejněných fotografií. Na křest přišli nejen hlavní představitelé příběhu, ale i pár osobností v čele s kmotrou Hanou Maciuchovou.

Hruskova Maciuchova

Jiří Štědroň, Růžena Merunková, Antonín Navrátil, Vadim Petrov, Hana Maciuchová pokřtili 27. března, v den narozenin herečky Evy Hruškové, představitelky Popelky, knihu Popelka & spol – 50 let. Hosty křtu byli také Marie Tomsová, Jan Přeučil, Vlastimil Harapes, Ondřej Kepka, Petr Batěk a Eva Hladíková, která na původním filmu Popelka pracovala v produkci.

Popelka rodina

Je to neuvěřitelné, jak to letí. Někdy nám připadá, jako by to bylo teprve před pár lety. Moc rádi na tu práci vzpomínáme a je krásné, že se ta pohádka líbí mladé i staré generaci i po padesáti letech,“ řekli svorně dva hlavní představitelé Popelky Eva Hrušková a prince Mojmíra Jiří Štědroň, kteří si v rámci křtu spolu dokonce zazpívali song prince a Popelky ze slavné pohádky, která se natáčela v okolí zámku a v parku v Průhonicích a také na žižkovském »Balkáně«, v dnešní tělocvičně, která kdysi sloužila jako ateliér pro tehdejší televizi.

Popelka CB holoubek

Všichni společně s Růženou Merunkovou, představitelkou jedné z nevlastních a zlých Popelčiných sester i Antonína Navrátila, který hrál kočího a propůjčil hlas i holoubkovi, zavzpomínali i na ty své kolegy, kteří již nejsou mezi námi – Danu Medřickou, Ladislava Peška, Svatopluka Beneše, Ilju Prachaře a Jana Třísku.

Popelka Kniha

Jsem moc ráda, že tu mohu být. Přišla jsem proto, abych tady se všemi oslavila nejen Eviččiny narozeniny, ale i jubileum toho krásného pohádkového televizního filmu, práci lidí, kteří se na něm podíleli. Oni se postarali o to, že Popelka je tu stále s námi a máme jí rádi. Nezanikla jako řada jiných takzvaných děl, ale přežila, přežívá a má stále, co říci,“ nechala se slyšet Hana Maciuchová, která byla spolu s hudebníkem Vadimem Petrovem kmotrou knihy.

DSC09940

Kromě čokoládového střevíčku a záplavy květin dostala Eva Hrušková skleněnou památeční plaketu s vyobrazenou Popelkou a třípatrový, dvanáct kilogramů vážící dort s velkým marcipánovým střevíčkem na vrchu. „Možná se do něj i po těch padesáti letech vejdu, jak tak na to koukám,“ přiznala se smíchem Holubová. Je nádherný a musíte mi pomoci ten dort sníst, tohle bych jedla rok,“ dodala Hrušková, která mimochodem letos oslavuje i patnáct let od svatby s hercem Janem Přeučilem.

DSC09346

V rámci výročí legendární pohádky vznikl i zábavný a zájezdový pořad Popelka na Cibulce, kde se vypráví, vzpomíná i zpívá, a který brázdí republiku ve složení Eva Hrušková, Jiří Štědroň, a někdy i Jan Přeučil. Celou talk show nemoderuje nikdo jiný než Aleš Cibulka.

Foto: Nakladatelství AOS Publishing / Jaroslav Hauer


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353