Táňa Pauhofová se změnila k nepoznání. Co se jí proboha stalo?

Slovenská femme fatale Táňa Pauhofová si sáhla na úplné herecké dno. Během natáčení životopisného dramatu Lída Baarová, který bude mít premiéru již 21. ledna, si totiž nevyzkoušela jenom jaké to je být nejobletovanější herečkou v Evropě, okusila i temnou stránku života jedné z nejkontroverznějších českých hereček.

Snímek obrazovky 2016-01-07 v 22.13.02
Lída Baarová byla vyhledávanou představitelkou sličných dívek a mladých žen. Ve třicátých letech dvacátého století byla díky svému talentu a hlavně kráse pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, kde se seznámila s Gustavem Fröhlichem a posléze se zamilovala do Josepha Goebbelse. Právě tato událost jí převrátila život na ruby.
Nejenže po provalení jejich románku musela Německo opustit, navíc byla po skončení druhé světové války vyšetřována a vězněna rok a půl za údajnou kolaboraci.
A právě během natáčení záběrů z věznice vznikly snímky, ze kterých jde strach. Krásnou Pauhofovou totiž proměnili maskéři k nepoznání a pokud bychom nevěděli, že jde o snímky z natáčení filmu, možná bychom uvěřili, že byla Táňa opravdu uvězněná.
A práci maskérů si nemůže vynachválit ani Táňa. „Přestože to tak může působit, neseděla jsem v maskérně půl dne. Na filmu se sešel skvělý tým profesionálů. Vizuálnímu výsledku velmi pomohl nejen maskérský, ale i kostymérský kolektiv. Ti udělali kus práce, abych se jí i já, která, ruku na srdce, nevypadá jako Lídino dvojče, dokázala co nejvíc přiblížit. Spíš ale šlo o to, najít esenci Lídy, jejího příběhu. V rámci toho snad nevadilo, že se jí až tak nepodobám,“ svěřila se Pauhofová, která si kvůli roli musela nechat vytrhat obočí, protože si v době, kdy Baarová žila, dámy místo obočí kreslily jenom tenkou čárku.

Foto: Lída Baarová / Julie Vrabelová

1920x1080px_osudy_hvezd


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353