Takhle hvězdy Novy slaví Velikonoce! Zapózovaly nám s originálními beránky

Máte rádi velikonočního beránka a nádivku? Nenecháte si ujít barvení vajíček a vychutnáváte si jarní atmosféru Velikonoc? Podobně to mají i tváře televize Nova, které nám prozradily, jak oslaví ty letošní svátky! S originálními velikonočními beránky se vyfotili herci ze seriálů Ulice a Gympl s (r)učením omezeným a členové týmu Televizních novin.


Herečka Hana Igonda Ševčíková, která hraje v seriálu Ulice vypočítavou potvoru Kláru, nejraději tráví Velikonoce u rodičů svého manžela na Slovensku. Nejhorší vzpomínku má Ševčíková na Velikonoce, které strávila před lety na horské chatě v Terchové na Slovensku. „Vůbec nic jsem nečekala a tehdy mě vzbudila ledová sprcha. Přímo do postele na mě vylili kbelík ledové vody. Byl to hrozný šok a nejhorší velikonoční zážitek. Když jsem se z toho šoku vzpamatovala, zjistila jsem, že jsou mokré peřiny, matrace a vše kolem mě. Trochu jsem se bála, abych nenastydla, ale nakonec jsem to přežila ve zdraví,“ dodala herečka.

Sympatická Míša Doubravová, kterou diváci mohou vídat jako Bětku v seriálu Ulice, na letošní Velikonoce tak trochu zapomněla. „Mám teď hrozně práce a s hrůzou jsem zjistila, že Velikonoce jsou už za dveřmi. Na svátky mě čekají pracovní povinnosti v divadle, ale samozřejmě si nenechám ujít barvení vajíček a pečení beránka. Velikonoce strávím s rodinou a chystám se, že s přáteli navštívím matějskou pouť. Mám hrozně ráda ty bláznivé adrenalinové atrakce,“ prozradila Míša.


Moderátorů Televizních novin jsme se zeptali, co mají na Velikonocích nejraději. Lucie Borhyová má ráda samotné přípravy na Velikonoce – barvení, malování, zdobení vajíček, pečení beránka, mazanců a pak čekání na koledníky. Jedním z koledníků bude také moderátor Sportovních novin Michal Hrdlička, který se nejvíce těší právě na to, až Lucku přijde vyšlehat. Zcela jasno má i Iveta Vítová, která se celý rok těší na vynikající mazanec od babičky.


První Velikonoce s dcerou Jasmínkou čekají letos Kristinu Kloubkovou. „Na letošní Velikonoce se těším už jen proto, že budou pro Jasmínku těmi prvními. Na pečení velikonočních beránků mám svůj speciální recept, letos jsem jich upekla už šest,“ říká s úsměvem Kristina.


„Kromě pečení beránků, mazanců, jidášů a barvení vajíček mám ráda tradice. Dívky by měly dostat něco nového, aby je »nepokakal beránek«. Tím se nám alespoň vynahradí, jak si chlapci po svém přizpůsobili původní tradici »pomlazování« pentličkami na konci pomlázek,“ svěřila se Jana Marečková.


Herečka Dana Batulková, která je představitelkou ředitelky gymnázia v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, každý rok dodržuje velikonoční tradice. „Foukáme vajíčka a zdobíme větvičky. Svátky slavíme v rodinném kruhu a samozřejmě peču beránka i mazance. Na koledování si naše rodina moc nepotrpí.“


Monika Absolonová letošní svátky oslaví s předstihem. „Velikonoce budeme mít o dva dny dříve, protože mě čeká práce. A navíc svátky spojíme s oslavou dědečkových narozenin. Letos mám v plánu upéct čtyři mazance. Na Velikonoce mě musí vždycky někdo švihnout, jistotou je můj bratr. A maminka mě naučila, že si musím každý rok koupit něco pěkného na sebe, aby mě nepokakal beránek.“

 

Foto: TV Nova