Syn Veroniky Žilkové se kvůli roli nechal ostříhat na ježka

Mladý a nadějný – toto přízvisko přesně sedí na Vincenta Navrátila, syna Veroniky Žilkové, který hraje v primáckých Cestách domů syna Igora Chmely a Jany Janěkové ml. Říká, že kvůli roli je ochotný udělat cokoliv. Proto mu nevadí, že přišel o vlasy.


Vincent dostal v Cestách domů svou první seriálovou roli. Hraje Michala, který se těžko vyrovnává s rozchodem svých rodičů. „Řekl bych, že je to silný kluk, kterému život přinese dost těžké chvíle. Ale on se s tím díky určitému nadhledu, který máme společný, dokáže vyrovnat. Těším se na každý obraz. Většinou hraju s Igorem Chmelou, to je pro mě skvělá škola. Učím se od něj, když ho sleduju při práci. Rozumím tomu, co Michal prožívá, něco podobného zažívá spousta dětí nebo lidí mého věku. Proto chápu i jeho trucování, to, že rodiče schválně provokuje, nechá se ostříhat na ježka a další věci,“ vysvětluje šestnáctiletý student pražské konzervatoře.


Vincentův krátký sestřih má ještě další příčinu. „Natáčím film z období 2. světové války, pro který musím mít hodně krátké vlasy. Scenáristi to proto zakomponovali i do Cest domů. Nevadí mi, že jsem se musel nechat ostříhat, je to součást role,“ říká. V rámci natáčení je prý Vincent ochotný udělat cokoliv, což v praxi dokazuje. „Kvůli roli v tomto filmu jsem musel hodně zhubnout. Mám pak ale točit další film, pro který naopak budu muset nabrat svaly. Takže mě čeká několik měsíců tvrdého tréninku v posilovně. Jsem sám na sebe zvědavej,“ těší se herec.


Vincent přiznává, že prý měl z prvního natáčení v Cestách domů trochu strach. Obavy měl přesto, že je na svět před filmovou kamerou zvyklý, jeho matkou je totiž známá herečka Veronika Žilková. „Máma mi před natáčením dala jedinou radu, řekla: ,Uklidni se.ʻ Jinak se doma o práci moc nebavíme a já ani nechci. Snažím se vyšlapat si tu cestu sám. I když vím, že ještě dlouho se o mně bude mluvit hlavně jako o synovi Veroniky Žilkové než jako o Vincentovi Navrátilovi. Ale s tím počítám,“ vysvětluje Vincent.

Foto: TV Prima