Svatava Bartošová si listuje v Ivetě

Výpravná celobarevná kniha Má dcera Iveta, kterou o Ivetě Bartošové vydalo nakladatelství MV knihy ve spolupráci se společností Borský gastro, je již na knižních pultech. A pozorně jí čte v Beskydech ve Frenštátě pod Radhoštěm i Ivetina maminka Svatava Bartošová. „Po večerech si v ní listuju a čtu,“ přiznala paní Bartošová.

IMG_7506

Snad se na mě nebudou lidé zlobit, že jsem v knížce hodně upřímná,“ zbytečně se strachuje paní Svatava, která v obsáhlém knižním rozhovoru vzpomíná a komentuje celý život nejen své slavné dcery, ale i život svůj a rozpovídala se i o svých dalších dětech – Ivetině dvojčeti Ivaně a jejich starším bratrovi Lumírovi. „Iva byla živější a Ivetka zase taková hodná. Měly úplně rozdílné povahy. Vzpomínám si, že Iva vždycky Ivetku chránila, jak ve školce nebo kousek od nás v malotřídce, do které chodily čtyři roky, tak i doma. Bránila ji a nikdy jí nenechala ublížit, z Ivy měli strach i kluci,“ usmívá se Svatava Bartošová.

20181123_121217

K nové knížce Má dcera Iveta jí nakladatel vydal i podpiskarty, které na prahu blížící se osmdesátky podepisuje a posílá jako poděkování Ivetiným fanouškům, kteří jí dodnes píší své vzpomínky na naši trojnásobnou zlatou slavici. Přesto se jako matka nemůže vyrovnat se smrtí svého dítěte. „S tím se nejde nikdy vyrovnat,“ přiznává s tím, že na Ivetu často vzpomíná. „Každý den. Od Olina Paličky mám doma velkou takzvanou věčnou svíčku s jejím obrázkem, která pořád svítí a okolo ní mám andělíčky,“ dodala Svatava Bartošová.

Velký rozhovor s maminkou Ivety Bartošové přinese již zítra, v sobotu 8. prosince, deník Haló noviny.

kniha Má dcera Iveta - titul

Foto: MV knihy / Václav Nekvapil