Stromboli vydávají po 25 letech novinkové album

Z jícnu Stromboli letos opět vyvřela láva a k životu se probudila i rocková legenda. Její nové album Fiat Lux právě vyšlo. Hlavním impulsem k uspořádání jedinečného vzpomínkového koncertu ve čtvrtek 4. prosince od 20 hodin v O2 areně v Praze a ke vzniku studiové novinky bylo zřejmě výročí třicet let od založení, které skupina oslavuje. V období své existence působila na naší hudební scéně jako zjevení.


„Stromboli pro mě vždycky byla citlivá struna, pomocí které jsem se chtěl dostat do abstraktnější polohy. Zobrazuje romantičtější část mojí osobnosti, kloubí  agresivitu, kterou jsem do muziky dával ve Výběru, tu razantní kytaru, s melancholickým pohledem a náladami,“ říká Michal Pavlíček, duchovní otec  a výhradní skladatel skupiny.
Album s Pavlíčkem natočili zpěvačka Bára Basiková, baskytarista Jiří Veselý a bubeník Klaudius Kryšpín. Svými texty se na něm podíleli Vlastimil Třešňák a Petr Kolečko. Obal zpracoval akademický sochař Michal Blažek, fotograf a kameraman Jan Malíř, fotograf Alan Pajer a grafik Petr Cempírek. Vydání alba bude doprovázet klip k písni Post Scriptum, který v těchto dnech dokončuje režisér Michal Baumbruck. Na koncertu v O2 areně vystoupí Stromboli v původní sestavě i  s dřívějšími příležitostnými hosty Vendulou Kašpárkovou, Vilémem Čokem, Vladimírem Gumou Kulhánkem a Romanem Dragounem. Zahrají průřez celou tvorbou a představí i nové písně. Album bude při té příležitosti rovněž pokřtěno.
Rozhovor s Michalem Pavlíčkem a Bárou Basikovou ke Stromboli, novému albu a nadcházejícímu vystoupení si můžete přehrát zde:

Foto: Jan MalířWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353