Štefan Margita je zlatý!

V září 2016 Supraphon vydal první vánoční album Štefana Margity X MAS, na které nahráli sólové písně a duety s hlavním protagonistou i sopranistka Kateřina Kněžíková a ve světě stále známější basbarytonista Adam Plachetka. Album X MAS se celý loňský podzim drželo na prvním místě v hitparádě klasické hudby Top 10 a úspěšně bodovalo i v hitparádě hudby populární TOP 100 národní federace hudebního průmyslu IFPI. A u posluchačů uspělo tak, že za jeho prodej obdržel Štefan Margita včera v Národním divadle v Praze Zlatou desku Supraphonu.

Stefan-Margita_Zlata-deska_Supraphon

„Tímto albem jsem si splnil životní sen. Konečně jsem nazpíval nejkrásnější vánoční písně a koledy. Když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích,“ řekl Štefan Margita.

Album obsahuje do sváteční nálady naladěných dvanáct písní, mezi kterými jsou i pečlivě zvolené duety s ve světě stále žádanějším basbarytonistou Adamem Plachetkou a sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, kteří včera spolu s hlavním protagonistou a producenty Janem Adamem a Danielem Hádlem také převzali Zlaté desky. „Na příští rok plánujeme speciální X MAS Turné. Pojedeme všichni tři zpěváci a bude to asi osm koncertů,“ prozradil Margita.

Štefan Margita se aktuálně chystá s Moravským klavírním triem na několik komorních koncertů po Čechách, ale také ho čeká speciální pocta v rámci Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, kde bude v premiéře o něm uveden časosběrný dokument. Česká televize rovněž připravuje na programu ČT Art záznam loňského galakoncertu k jeho životnímu jubileu. Během konce října až do začátku prosince se Margita představí v Opéra Bastille na scéně Národní opery v Paříži, kde v nastudování Z mrtvého domu Leoše Janáčka ztvární roli Filky Morozova. Koncem roku čeká Štefana Margitu galakoncert věnovaný UNICEF, jenž se uskuteční 17. prosince v Obecním domě v Praze.

Plachetka_Knezikova_Margita_fotoSupraphon

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/album/273516-x-mas

 

Z aktuálního diáře Štefana Margity:

 1. 9. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Zábřeh
  27. 9. – zahajovací koncert 54. ročníku MTF Zlatá Praha – host koncertu Adama Plachetky – Nová scéna ND
  28. 9. – Pocta Štefanovi Margitovi – premiéra časosběrného dokumentu – Nová scéna ND
  5. 10. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Vyškov
  6. 10. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Olomouc
  14. 10. – ČT Art vysílá časosběrný dokument Štefan Margita a záznam loňského galakoncertu „Margita 60
 2. 10. – 2. 12. – Leoš Janáček Z mrtvého domu – Opéra Bastille, scéna Národní opery Paříž (Štefan Margita v roli Filky Morozova). Představení: 18. 11., 21. 11., 24. 11., 26. 11. a 2. 12.)

Video upoutávka: https://www.operadeparis.fr/en/season-17-18/opera/de-la-maison-des-morts/gallery#head

CD_MARGITA_ctverec_300dpi

 1. 12. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Frenštát pod Radhoštěm
  17. 12. – Štefan Margita pro UNICEF, Symfonický orchestr hl.m. Prahy, dirigent M. Štilec – Obecní dům, Praha

 

Foto: Supraphon

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353