Špinarová se navezla do Vondráčkové!

Zpěvačka Věra Špinarová by si sice mohla užívat zaslouženého odpočinku ve svém domě na Ostravsku, přesto ale stále jezdí po celé republice a neúnavně koncertuje. Sílu jí prý dávají hlavně fanoušci. „Já nemám zapotřebí se někam cpát nebo přemlouvat rádia, aby hrály mé písničky,“ svěřila se Věra Špinarová populární reportérce Mirce Dvořákové v rozhovoru do pořadu Prominenti.


Špinarová se tak jednoznačně navezla do své kolegyně Heleny Vondráčkové, která si nedávno stěžovala Radě Českého rozhlasu, že Radiožurnál přestal hrát její písně, které ona sama považuje za »národní kulturní bohatství«.

Stížnost Vondráčkové rada projednala a označila ji za bezdůvodnou s tím, že k žádnému porušení zákona ani statutu Českého rozhlasu nedošlo. Ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová poté uvedla, že ostatní stanice písně Vondráčkové hrají a ustanovení o využívání archivních fondů se vztahuje na rozhlas jako celek. Například v dubnu všechny stanice Českého rozhlasu celkově zahrály 817 písní Heleny Vondráčkové, což představuje neuvěřitelných 27 písní denně


Věra Špinarové je na rozdíl od Vondráčkové i dalších kolegyň jedna z mála zpěvaček i velmi kritická ke svým největším hitům. „Z písničky Jednoho dne se vrátíš, se mi chtělo jeden čas zvracet,“ prozradila Špinarová Mirce Dvořákové. Jak ale sama přiznává, na koncertech prostě tyhle hity chybět nemohou. „Je to nespravedlivé, vy odzpíváte dvacet písní, a pokud mezi nimi není Jednoho dne se vrátíš nebo Bílá jawa 250, jako by koncert vůbec nebyl,“ uzavírá povídání o své kariéře Věra Špinarová. Celý rozhovor uvidíte již tuto sobotu 4. června večer v pořadu Prominenti na TV Barrandov.

Podívejte se na ukázku rozhovoru s Věrou Špinarovou v pořadu Prominenti:

Foto: TV Barrandov


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353