Sopranistku Olgu Jelínkovou zdobily šperky za půl milionu

Koloraturní sopranistka Olga Jelínková získala nejužší nominaci Cen Thálie 2015 v oboru Opera – ženy za roli Slavíka ve stejnojmenné opeře Igora Stravinského na jevišti Národního divadla v Praze. Pro slavnostní večer udělování cen v Národním divadle oblékla šaty z černého sametu od módní návrhářky Zuzany Kubíčkové, zdobily ji šperky Lenky Šváchové za půl milionu korun.

Olga Jelínková 2
Koloraturní sopranistka Olga Jelínková vyniká hlasem zajímavé techniky i rozsahu. Její umění ocenila Herecká asociace nejužší nominací na Ceny Thálie 2015 v oboru Opera – ženy za roli Slavíka ve stejnojmenné opeře Igora Stravinského na jevišti Národního divadla v Praze.

Olga Jelínková
Pro slavnostní večer v Národním divadle oblékla Olga Jelínková šaty z černého sametu od módní návrhářky Zuzany Kubíčkové. Šaty doplnilo i malé psaníčko a zlaté střevíčky na vysokém podpatku. Návrhářka Zuzana Kubíčková je synonymem ženské módy v pravém slova smyslu. Je absolventkou UMPRUM a stáží na školách ESAA Duperré v Paříži a na Iceland Academy of Arts v Reykjavíku, které od roku 2012 vznikají v jejím vlastním studiu v Praze. Na kontě má tato česká autorka i titul Módní designér roku z cen Czech Grand Design 2011. Nedávno představila svou poslední kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Olga Jelínková 4
Šperky na míru vytvořila Lenka Šváchová z 27 Jewerly: náhrdelník, náušnice i prsten tvoří kolekci: každý květ šperku je pečlivě vyroben zvlášť a je precizně sesazen do neobvyklého designu. Půvabný vzhled květiny je dotvořen ručně vsazeným diamantem vysoké kvality, který dává každému květu život svou okouzlující hrou barev. Šperky jsou vyrobeny ze 14 karátového zlata.
Premiéra opery Slavík proběhla v Národním divadle v Praze 22. a 23. října 2015 spolu s operou Iolanta Petra I. Čajkovského v rámci jednoho večera. Hudebního nastudování se ujal britský dirigent a současný umělecký ředitel Nové opery v Moskvě Jan Latham-Koenig.

Olga Jelínková 3
Olgu Jelínkovou lze kromě role Slavíka v Národním divadle v Praze vidět i nově v roli Konstance v Únosu ze serailu nebo jako Královnu noci v Kouzelné flétně. Jako členka Moravského divadla Olomouc vystupuje v roli Gildy (Rigoletto) nebo v operetě Perly panny Serafínky. V nejbližší době se připravuje na účinkování v opeře Maurice Ravela Dítě a kouzla v Jihočeském divadle.

Foto: www.olgajelinkova.cz /Anna Kořínková

1920x1080px_osudy_hvezd


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353