Skupina Lucie na plátnech kin

Unikátní archivní záběry i otevřené výpovědi členů skupiny představí kapelu Lucie v celovečerním dokumentu Lucie: Příběh jedný kapely. Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Film ukáže Lucii ve všech jejich náladách na strhující cestě časem během třiceti let. Lucie: Příběh jedný kapely jde do kin 7. července 2016 a filmovým portrétem naváže na obří koncerty skupiny.

Lucie Archiv Satna
30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Nevídaná cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku.

Lucie Archiv Kapela7
Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Strhující příběh třiceti let kapely Lucie vypráví dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují. Otevřené zpovědi členů kapely nakreslí portrét čtyř výrazných osobností, které spolu leckdy nedokázaly sedět v jedné místnosti, přesto se potkávají na jednom jevišti. Příběh jedný kapely ukáže Lucii ve všech jejích náladách.

Lucie_satna
Robert Kodym: „Já bych to přirovnal k malířství. Je to jako kdyby všichni malovali do jednoho obrazu.“ „Ale do tvýho…“ dodává David Koller.
Lucie: Příběh jedný kapely je filmovou afterparty, která v kinech bezprostředně naváže na velké koncerty pořádané v červnu k třicátým narozeninám skupiny.

Lucie - dekovacka
Během třiceti let se skupina Lucie stala možná legendou, ale určitě nejúspěšnější skupinou novodobé historie. Drží ocenění pro skupinu dvacetiletí (1990–2010), interpreta dvacetiletí (1990–2010) a také pro album dvacetiletí za Černý kočky, mokrý žáby (1990–2010). Unikátní záběry a výpovědi ve filmu mapují dramatický život, který s takovým úspěchem souvisí. Od strmé cesty vzhůru, přes krize, skandály, přerušování činnosti, vylučování členů ze skupiny až po společný triumfální návrat na pódia.

Lucie Archiv Kapela3

Lucie: Příběh jedný kapely
ČR – 2016
Délka: 89 min
Žánr: dokumentární
Premiéra: 7. 7. 2016
Režie: David Sís
Hrají: David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák, P.B.CH.

Lucie Archiv Kapela7

Doporučená přístupnost: od 12ti let
Barevný, český jazyk
2D DCP, DVD, Blu-ray
žánr: dokument

Foto: www.bontonfilm.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353