Sisa Sklovska: Mám doma čtyři snubní prsteny!

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvačka Sisa Sklovska, slovenský prezidentský kandidát Andrej Kiska a propagátor sukní pro muže Tomáš Zahálka. „Co Vás vedlo k tomu, že jste se stala porotkyní?“ zajímal se moderátor Kraus co vedlo Sisu Sklovskou k tomu, že přijala porotcování v reality show show X Factor. „Byla jsem oslovena, byla to pro mě čest se zúčastnit takového světového formátu,“ odpověděla Sklovska a dodala, že si všichni v rámci poroty velmi sedli.


Prozradila, že je pro ni typické, že je vždy dobře naladěná, usměvavá, vysmátá, společenská… „Ráno otevřu oči, a už mám dobrou náladu… Manžel je rád, že má vedle sebe takovou ženu. Všechno beru s humorem, i ty nepříjemné situace,“ přiznala Sisa. A prozradila na sebe, že jedna z jejích špatných vlastností je, že na noc ráda jí. „Možná proto máte ráno tak dobrou náladu, ne?“ zkoušel hádat moderátor. „Vy chodíte spát hladový a pak máte ráno špatnou náladu, že?“ kontrovala zpěvačka. „Já jím ve dne, v noci,“ ujistil ji Kraus.


A Sklovska probrala svou pěveckou kariéru. „Přemluvili mě, abych zkusila studovat operní zpěv, tak jsem se přihlásila na přijímací zkoušky na vysokou školu múzických umění. Šla jsem tam rovnou z plesu, kde jsem zpívala až do rána, a zkoušky jsem tehdy udělala…“ vyprávěla Sisa. Dodala, že po škole nastoupila do státní opery a kromě toho vystupovala v muzikálech. „Druhý šéf si to však nepřál, a tak jsem tehdy musela volit mezi operou a dalšími aktivitami. Rozhodla jsem se pro druhou variantu a pak jsem pochopila, že šéf to se mnou myslel vlastně dobře, protože jsem získala odchodem z opery profesionální svobodu,“ vyprávěla.


Moderátora Krause zajímala historie týkající se vztahů Sisi Sklovské. „Mám doma čtyři snubní prsteny, ale nikdy to nevyšlo, vždy jsem couvla, dokud nepřišel můj současný manžel. A najednou to prostě bylo,“ prozradila. Dostala se k tomu, že když je nemocná, nikdy nemívá horečky. „Vy jste tedy strašně zvláštní zjevení, třeba i v tom, že nemíváte ani horečku, vy to máte všechno v životě nějaké pozitivní. Máte vůbec někdy normální nemoci?“ divil se Kraus. „Ale ano. Když něco chytím, tak už pořádně…“ vysvětlila Sisa. „Mě by zajímalo, jaké by to bylo, kdybychom někdy chytli stejný virus. Já bych nejspíš ležel, Sisa by kolem mně poskakovala…“ nechal se s nadsázkou představami unášet Kraus.


Sklovska taky prozradila, že má doma tři kočky. „Z toho jeden kocour je už devatenáctiletý, jmenuje se Huňa – protože je huňatý. Je navzdory věku v úžasném zdravotním stavu… Pak mám Leňu, jedenáctiletou kočku původem z Brazílie. Ta je generál, mluvčí rodiny… A třetí je kocour, rok a čtyři měsíce, toho znají ho všechny kočky v Bratislavě,“ vyprávěla na závěr Sklovská.
Druhým hostem byl jeden ze slovenských prezidentských kandidátů, Andrej Kiska. „Pan Andrej Kiska je jeden ze dvou finalistů na prezidenta Slovenské republiky,“ představil ho moderátor. „Dozvěděl jsem se o vás, že jste prý lichvář,“ nadhodil moderátor. „Na začátku podnikání jsme měli podnikání, kdy jsme půjčovali peníze, respektive prodávali jsme zboží na splátky… Nakupovali jsme přímo u výrobců a výrobky jsme doručovali rovnou domů. My jsme tehdy nabízeli na splátky bez úroků, protože jsme obešli maloobchod a velkoobchod,“ vysvětlil. „Pak za námi přišli nějací lidé s tím, jestli prý umíme dělat splátkové systémy, tak jsme vymysleli splátkový systém pro ně. Ale lichva to samozřejmě nebyla,“ upřesnil Kiska.
Moderátora Krause zajímalo, co má ve finále kampaně na svého protivníka, současného slovenského premiéra Roberta Fica. „Lidi jsou na pana Fica naštvaní, nám se na Slovensku nežije dobře a pan Fico po dvou letech utíká z vlády s tím, že už vše vykonal a že může být prezidentem,“ popisoval situaci Kiska. A dodal, že si myslí, že Robert Fico se ho jako protivníka ve volbách bojí. „Není v dobré situaci, první kolo mu způsobilo šok, to malé množství hlasů… Myslím, že jeho voliči si stále myslí, že by měl být hlavně premiér a ne prezident,“ vysvětloval Kiska s tím, že dlouho neuvažoval o vstupu do politiky. „Volali mi z různých politických stran… Ale teprve když jsem začal dělat charitu, setkával se s mnoha rodinami, které potřebovaly pomoc, zjistil jsem, že systém v mnoha ohledech selhává, a začal jsem uvažovat o vstupu do politiky,“ vyprávěl host.


„Kdybyste byl prezidentem, tak se dostanete do reality, v níž strany mají mezi sebou různé vazby… Uměl byste mezi tím chodit, když nemáte zkušenosti z politiky?“ zajímal se moderátor. „Myslím, že ano. Ale myslím, že role prezidenta je v tom, aby když strany něco dělají špatně, se postavil před lidi a řekl: To je špatné!“ vysvětlil svou filozofii Kiska, úspěšný podnikatel, který před léty prodal své firmy a založil charitu Dobrý anděl. „Jsem nyní materiálně nezávislý člověk… Jednoho dne jsem si zkrátka řekl: Dost vydělávání a budu se věnovat něčemu jinému… Myslím, že do politiky by měli jít lidé, kteří mají dost peněz a jsou přesvědčeni, že nyní je třeba něco obrazně řečeno vracet,“ popsal.
A moderátor Kraus se zajímal, jestli je v Česku něco, co je možné vzít jako vzor. „Máte lepší zdravotnictví, máte špičkové protonové centrum… Některé vaše nemocnice, v nichž jsem byl, mají skvělé technologie,“ zamýšlel se Andrej Kiska. Prozradil, že pokud by vyhrál, jeho první zahraniční cesta by směřovala do Prahy.
Třetí host Tomáš Zahálka je propagátorem toho, aby muži nosili sukně, a je zároveň zastáncem chození bosky. Prozradil, že pod sukní, v níž přišel, nemá nic. „Takže Vy jste takhle nalehko a naostro…“ pronesl poněkud konsternovaně moderátor. A Tomáš Zahálka se pochlubil několika modely sukní, které šije na zakázku se svou sestrou. „Kalhoty někdy nosíte?“ chtěl vědět moderátor. „Někdy jo. Když chci nějakou změnu. Ale sukni nosím i v zimě, jen si vezmu punčocháče nebo legíny,“ popsal Zahálka. „Děláte nějaké srazy – jako sukničkáři, myslím?“ zajímal se Kraus. „Zatím ne,“ přiznal Zahálka s tím, že moc příznivců sukní u nás mezi muži není.


A Kraus vyzval hosta, aby se za paravánem převlékl do svátečního modelu sukně, který mu připravil. Za paravánem se oba převlékli do jiných modelů – moderátor Kraus do skotské kostky, Zahálka se představil v romantickém splývavém modelu. Zahálka prozradil, že lidé v jeho okolí i rodina si již na jeho sukně zvykli. „Mají ale trochu více problémů s tím, že chodím bosky…“ přiznal. „Ježiš, nechcete se vrátit do džungle, když vám tak vadí chodit oblečený?“ nadhodil moderátor. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 21. března ve 22.15 na Primě.

Foto: TV Prima