Sestra naší první Popelky zpívá v Německu country!

Vzpomínáte na naši první, ještě černobílou Popelku Evu Hruškovou, kterou každoročně reprízuje Česká televize? Její mladší sestra Jana Hrušková byla ve druhé polovině osmdesátých let minulého století populární zpěvačkou, která koncertovala s Petrem Novákem a širší publikum ji zaznamenalo i v úspěšném singlovém duetu Diskotango, jenž nazpívala s Miroslavem Pulcem a měl i zajímavý televizní videoklip. Kam zmizela a co dělá dnes? Žije v Berlíně a zpívá country!


Oblíbená televizní pohádka Popelka s půvabnými písničkami hudebního skladatele Angelo Michajlova a textaře Ivo Fischera se natáčela v roce 1969 a hlavní roli v ní vytvořila právě mladičká Eva Hrušková v roli Popelky a zpěvák Jiří Štědroň, který se jako princ stal velkým dívčím idolem. V dalších rolích se představili naši skvělí herci jako Ladislav Pešek, Svatopluk Beneš, Dana Medřická, Jan Tříska, Dana Hlaváčová, nebo Ilja Prachař.


Mladší sestra naší první Popelky Evy Hruškové se jmenuje Jana a narodila se v Hradci Králové. Od roku 1984 působila v tamní rockové skupině Geneze. Spolu vystoupili i na Festivalu politické písně Sokolov 1986, jejich píseň vyšla na pantonském elpíčku Planeta lidí a zabodovali i na prvním ročníku Rockfestu. Jak se vůbec Jana Hrušková dostala do Prahy, seznámila s Petrem a přešla z Geneze do jeho skupiny G & B? Jak na tuto spolupráci vzpomíná? A kam zmizela, že jsme o ní už dvacet let neslyšeli, i když koncem osmdesátých let působila mimo kapely G & B Petra Nováka i ve skupinách Jazz Fragment a Liga a s Miroslavem Pulcem nazpívala v roce 1988 hitový duet Diskotango? Jana Hrušková se dnes jmenuje Jana Yngland, žije v německém Berlíně a zpívá country.
Rozhovor s Janou Hruškovou alias Janou Yngland přineseme již zítra!

Podívejte se na duet Jany Hruškové s Miroslavem Pulcem nazvaný Diskotango:

Jana Yngland nyní zpívá country:

Foto: Česká televize, Radim Novotný, Nakladatelství XYZ


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353