Seifertová obdivuje Nesvadbu

Nejznámější současná autorka dětských knih Lucie Seifertová se setkala v porotě výtvarné soutěže řetězce Lidl »Namaluj, co ti chutná« s geniálním mimem a králem dětských srdcí Michalem Nesvadbou, známým z pořadu České televize Kouzelná školka.

Nesvadba Seifertova Duhovka

Michal byl velmi překvapený, když se dozvěděl, že Lucie začala malovat hlavně kvůli jeho tatínkovi, legendárnímu herci a malíři Miloši Nesvadbovi, jehož dětský televizní výtvarný pořad jako dítě sledovala. „Nejdříve mě ovlivnil váš táta a nyní vás žerou mí dva synové Tonda a Péťa,“ prozradila Lucie Seifertová, autorka desítek dětských knih z nichž výpravného leporela Dějiny udatného českého národa se už prodalo málem sto tisíc kusů a Česká televize z něj připravila 111-tidílný animovaný seriál.

Seifertova lucie_porotce_lidl

Netušil jsem, jaký máme s tátou vliv na vývoj vaší rodiny,“ usmíval se překvapený Michal Nesvadba. A nakonec Lucii přiznal, že se mu velmi líbí její slavné leporelo a animovaný seriál Dějiny udatného českého národa. Poté Lucie Michalovi a dalšímu porotci, ultramaratonci a výživovému poradci Milošovi Škorpilovi ukázala svou novinku, ze série sedmi knih s názvem Dějiny mincí – Duhovku tajemných Keltů. Tato knižní série popisuje vývoj mincovnictví na území Čech, Moravy a Slezska od dob duhovky Keltů až po korunu. Každá kniha obsahuje sběratelskou repliku mince ze stříbra. Všichni porotci se shodli, že obrázky dětí jsou nádherné a je velice těžké vybrat vítěze už jenom proto, že vybírali z osmi tisíc obrázků. Deset vybraných vítězů bude totiž odměněno tím, že jejich výtvarná dílka se promění v obaly biopotravin prodávaných v prodejnách Lidl.

Seifertova Škorpil Nesvadba komise_lidl

Foto: Nakladatelství Prchal


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353