Šebrle, Hauptvogel či Kašparovská pomáhají Adámkovi se zákeřnou nemocí

Tváře TV Prima se sešly na akci s názvem Pomoc pohybem. Jejím cílem bylo vybrat nějaké peníze a tím pomoci rodičům čtyřletého Adámka Hrdého, který od narození trpí Merosin deficitní kongenitální svalovou dystrofií. V překladu to znamená, že mu nenarostly svaly a jeho pohyb je tedy velmi omezený. Vrcholem akce Pomoc pohybem bylo předání šeku, na kterém se i díky štědrým partnerům objevila částka 271.515 korun.

IMG_5090

Rodiče Adámka jsou naši dlouholetí přátelé. Přemýšleli jsme proto, jak jim a hlavně malému Adámkovi, kterého známe od malička, pomoci. A proto jsme se rozhodli uspořádat charitativně sportovní akci Pomoc pohybem,“ řekl Tomáš Hauptvogel.

IMG_5099

Na akci, nad kterou převzala záštitu i primátorka a Magistrát hlavního města Prahy, se mohl každý zapojit do cvičení jógy, fitness tréninku pod širým nebem, nebo si zajezdit na trenažéru handbiku. Pro děti byla velkou atrakcí překážková dráha, kterou si mohly projet na kole, nebo malé motorky.

20170907TęJH_FILE158

Když jsme o akci uvažovali, říkali jsme si, že třeba padesát tisíc by bylo moc fajn. Z této částky jsem úplně nadšený. Peníze poslouží pro Adámkovo každodenní cvičení a také na pomůcky, díky kterým může třeba sedět u stolu. Všem opravdu moc děkujeme,“ řekl Tomáš Hauptvogel.

20170907TęJH_FILE288

V kavárně se pak vystřídaly i další známé tváře TV Prima, například Eliška Čeřovská, nebo Terezie Kašparovská.„Každá pomoc je důležitá a já když vidím lidi, kteří sem dnes přišli a pomáhají tak mám radost. Třeba pán si dal kávu za třicet korun a platil pětistovkou, to je strašně hezké,“ uvedla Terezie Kašparovská.

DSC_2324

Na sportovní akci nesměl chybět ani největší sportovec zpravodajské redakce TV Prima Roman Šebrle. „Já jsem moc rád, že tu můžu být a podpořit to, protože já si ten život bez pohybu nedokážu představit,“ prozradil Šebrle.

20170907TęJH_FILE028

Foto: TV Prima