Saxana Petra Černocká řádila na zámku Zahrádky

Na zámku Zahrádky v obci Zahrádky u České Lípy se uskutečnil poprvé v historii známý benefiční koncert Noc s hvězdami, který se před tím konal šestnáct let na hradě Houska. „Očekávání, zda diváci zaznamenají tu velkou změnu v místě konání a zda dorazí v hojném počtu, bylo úplně zbytečné, protože koncert byl zcela vyprodán a dokonce se musely začít prodávat i vstupenky na stání,“ prozradil zpěvák a producent tohoto koncertu Martin France.

Černocká Petra  a Pracný Jiří - DSC_5453
„Koncert se na zámek Zahrádky, který vyhořel 31. ledna 2003 se přesunul proto, že s původní historickou památkou už nebylo možné se domluvit na určitých pravidlech.
A tak diváci, kteří už přišli na 13 hodinu, kdy se otevřely brány zámecké zahrady, mohli projít jarmarkem, nechat děti vyřádit na skákacím hradu nebo si zasoutěžit na venkovním pódiu o trička s vizuálem letošního koncertu,“ uvedl France.

Drobný Milan s přítelkyní - DSC_4805
Mezitím se už začali sjíždět interpreti na zvukové zkoušky, pak se přesunuli na slavnostní přípitek do obrazárny a poté těsně po 18 hodině nastoupili nerozluční moderátoři tohoto večera exmanželé Markéta Mayerová a Slávek Boura. A pak už se na podiu střídal jeden interpret za druhým – Pavel Callta, Lešek Semelka, Roman Vojtek, Petr Bende, Zuzana Stirská, Martin France, Milan Drobný a řada dalších. Celý koncert ukončila sympatická a nestárnoucí čarodějnice Saxana z filmu Dívka na koštěti Petra Černocká, se kterou si poté všichni interpreti na závěr zazpívali její letitý hit Koukej, se mnou si píseň broukej. Díky divákům, se ze vstupného podařilo vybrat něco přes 85.000 korun.

Semelka Lešek a Bende Petr - DSC_3086
A mezitím vším si ještě vylosovaní diváci stačili dojít pro dárky, které pro ně byly připraveny a pak už interpreti zmizeli v útrobách vyhořelého zámku a připravovali se na stezku odvahy skrze pískovcové sklepení zámku Zahrádky, zatím co se diváci v zámecké zahradě bavili na koncertu kapel Ina Urbanová band, Angels Marka Černocha a nebo skupiny El Ectro Folk až do pozdních nočních hodin.

France Martin  - DSC_5276

Foto: Martin Production

FB_post_chalupari


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353