Sarkastický písničkář Semjon Slepakov vystoupí v Praze

V pátek 10. května tohoto roku budou mít čeští diváci možnost vidět Rusko trochu netradiční optikou. V pražském Fóru Karlín vystoupí ruský písničkář Semjon Slepakov, který si ve svých písních nebere servítky a v jehož jízlivých textech se objevují jak motivy z běžného života Rusů, tak i ze života ruských oligarchů.

Semen Slepakov_5665

Důležitým znakem kvalitní vtipné písně je, že překročí hranice států. To se podaří jen málokomu. A Semjonu Slepakovi se to podařilo například s písní Žopa rasťot, kterou s názvem Zadek jak žok zpívá Jaromír Nohavica. Píseň humorně popisující boj dívky Anny Kuzněcové o ideální postavu, se zalíbila i českým divákům a na koncertech Jaromíra Nohavici se setkává s bouřlivým ohlasem.

Někdo Slepakova označuje za génia. Někomu se nelíbí jeho příliš vulgární slovník. Ale nenajdete snad nikoho, kdo by mu vytýkal neupřímnost nebo překrucování skutečnosti. Slepakov vidí život, jaký je, rozumí lidem a umí mluvit o těch nejpalčivějších problémech a nejabsurdnějších jevech ve společnosti.

Po Praze vystoupí Slepakov i v Bratislavě a Vídni a evropský divák tak bude mít možnost vnímat současné Rusko bez příkras tak, jak jej vidí samotní Rusové.

Semen Slepakov_4060

Slepakov je výrazným fenoménem současné ruské kultury. Jeho písně poslouchají všichni od studentů až po oligarchy. Odvaha, s níž Slepakov mluví o tom, o čem se obvykle mlčí, udivuje. Nemá žádnou úctu k úřadům, ani žádné zábrany, co se týče témat – v jeho tvorbě dominuje jedovatá satira založená na velmi výrazném smyslu pro spravedlnost. Forma je velmi prostá: jednoduché a chytlavé melodie a hrubší výrazy. Avšak obsah textů z něj dělá pravého písničkáře a chytrého satirika, který není svázán pravidly formálního slovníku a otevřeně mluví o pocitech svých vrstevníků.

Kromě své písničkářské kariéry je Slepakov známý i jako bavič, scénárista a producent populárních seriálů ruské televize. Proslavil se i jako hvězda humoristické soutěže KVH, pravidelně vystupuje v ruském Comedy Clubu.

slepakov_web_cz (1)

Praha: 10. května, Forum Karlín, 19.00

Bratislava: 11. května, Dom odborov – ISTROPOLIS, 19.00

Vídeň: 13. května, Wiener Stadthalle, Halle E, 19.00

Foto: www.megaevent.eu


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353