Sámer Issa: Na Řípu jsem byl jako malý kluk

Druhý ročník podřipského setkání a benefičního koncertu Zde domov můj – Říp 2014 se uskuteční v sobotu 21. června 2014. Brány podřipského úpatí se otevřou od 11 hodin na hoře Říp, kdy budou pro děti připravené atrakce a stánky s občerstvením a od 17 hodin se uskuteční benefiční koncert jehož hlavním cílem je zajistit finanční zdroje pro Podřipskou nemocnici – dětské lůžkové oddělení. Mimo jiné zazpívají Jitka Zelenková, Bohouš Josef, Andrea Kalivodová, Martin France, Sámer Issa, Holki, Jiří Zonyga, Dasha, Jarek Šimek, Zbyněk Drda, Markéta Zehrerová, Pavel Houfek a celou akci moderuje Karel Voříšek. Spojte návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem, ve kterém vystoupí i Sámer Issa. A právě s ním jsme si popovídali.


Cestujete po České republice rád?
Určitě rád cestuju i po České republice. Miluju severní Čechy. Narodil jsem se tam a máme opravdu nádhernou krajinu, máme s rodinou chatu ve Starých Splavech a jednou do roka se tam taky ukážu. Chtěl bych samozřejmě Doksy navštěvovat častěji, ale jsem hodně zaneprázdněný, takže když už, tak na týden a dáváme i rodinné výlety, takže nejlepší relax.

Která místa nebo památky se vám u nás líbí nejvíce?
Tak mně se líbí naše země celá, ale samozřejmě kde je víc příroda, tak tam mě to láká… A památky občas s partou dáváme taky. Naposledy jsme byli na Karlštejně.

Byl jste někdy na hoře Říp?
Byl, ale jako malý kluk. Vzal mě sem můj dědeček a myslím, že na lyže?

Co si myslíte o praotci Čechovi a vybral pro naši republiku dobré místo
Nejlepší… Jediné, co mi tu malinko chybí, je moře.

Jste hrdý na to, že jste v podstatě Čech, když jste se narodil v Česku?
Jsem hrdý na to, že mám i české kořeny… Můj tatínek je Syřan, babička Maďarka, takže jsem takové dítě národů.

Jaká je podle vás největší přednost Čechů?
Laskavost a dobrá nálada. Taky máme spoustu dobrých muzikantů a herců i sportovců, takže jsme prostě jedni z nej.

A naopak největší negativní vlastnost?

Závist… Je to smutný, ale je to tak… A netolerance vůči něčemu novému.

Proč jste se rozhodl podpořit právě akci Zde domov můj – Říp 2014?
Mám rád akce, které mají smysl a pomůžou dobré věci. Martin France je skvělý člověk a moc si ho vážím, má zlaté srdce a rád ho podpořím vždy s jeho skvělými projekty.

Kam se chystáte na dovolenou?
Poslední dobou pořád někde cestuju… Ale chtěl bych se podívat do Ameriky, Brazílie a do Amazonky. To je můj sen a vysněný ráj na zemi.

Co všechno připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Spoustu věcí… Nové songy, nové videoklipy, teď jsem jeden zrovna dotočil, je to k písni, kterou jsem napsal, když jsem se nemohl smířit s odchodem jedné blízké osoby… Také chci vystupovat v zahraničí a popřípadě spolupracovat se zahraniční produkcí, abych mohl svým fanouškům dát zase něco kvalitnějšího a originálnějšího než ostatní interpreti. Zatím s producenty jednáme, tak to nechci zakřiknout… Určitě sledujte sociální sítě Sámer Issa a najdete zde skoro každý měsíc nějakou novinku.

Foto: Dagmar Hořínková


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353