Sáblíková chystá svatbu!

Magazín Sport Star televize Prima měl exkluzivní možnost natáčet u legendy Martiny Sáblíkové doma. V jejím dětském pokoji zbyly už jen trofeje. Dnes totiž slouží jako obývací pokoj a místo, kde se celá rodina setkává a na dálku podporuje naší nejlepší rychlobruslařku při závodech. Třeba když minulý týden lámala rekordy v Calgary, otřásl se byt v základech. A co víc, matka sportovkyně Eva Sáblíková chystá svatbu, ještě letos se má provdat za svého přítele Karla.

Sablikova Sport Star

Já fandím tak jako bych byla v hale, fakt křičím: Marťo, pojď, pojď a když se jí to podaří jako se jí to podařilo teď, tak si sousedi museli říct, co se děje, protože jsem mále zbořila barák,“ řekla Sport Staru na Primě Eva Sáblíková, matka Martiny. „Normálně takhle jsem se třepal, slzičky takhle na krajíčku, pak jsem nemohl spát, protože to bylo dlouho v noci a jak já nepiju, tak jsem si musel dát štamprdle, abych usnul vůbec,“ řekl Sport Staru na Primě František Lučka, děda sportovkyně. Maminka s dědou jsou ti, kteří Martinu od mala podporovali ať psychicky nebo finančně. První sponzoři totiž přišli až po olympiádě v Turíně v roce 2006. Do té doby hradila veškeré výdaje rodina.

To si nikdo nedokáže představit, kolik to bylo peněz, bylo to hodně těžký. Do Itálie, kam hodně jezdili, tam jídlo si vozili sebou, jsou tam pokoje, kde jsou kuchyň, takže jídlo měli nabalený a zavařený věci, takže si to tma ohřívali a ostatní závodníci, měli daleko lepší podmínky. Mohli chodit na jídlo, kdyžto oni si to museli připravovat sami. Jako když si vzpomenete na film Slunce seno Erotika, když jeli na tu dovolenou v Itálii, tak vybavený řízkama a chlebem a svými potravinami, tak asi takhle to vypadalo,“ řekla Sport Staru na Primě Eva Sáblíková, matka Martiny.

I když tato jednatřicetiletá reprezentantka v rychlobruslení svým talentem už několikrát ve světě proslavila Českou republiku, stále nemá takový servis jako jiní čeští sportovci. „Já jsem ji několikrát říkal, proč tam nemáte celý tým, když Ledecká jede, tak tam mají maséra, doktora, fyzioterapeuta a oni nemají nic. Tolikrát jsem to Novákovi říkal a on, kdo by to platil,“ řekl Sport Staru na Primě František Lučka, děda sportovkyně.

Martina s koučem Petrem Novákem zakončila v Salt Lake City sezonu, ale až se vrátí domů, moc si neodpočine. Proč? Bude hlavní organizátorkou svatby. Její máma se bude vdávat! „Ona to vlastně byla první člověk, který to věděl, že chci tady Evu požádat o ruku,“ prozradil Sport Staru na Primě Karel Petrů, přítel matky sportovkyně. „Já jsem se chytla takhle za obličej, začala jsem brečet, dala jsem mu pusu, a když se jakože zvednul a tak povídal, ale já jsem nic neslyšel… a pak jsem se dočkal odpovědi, kladné teda,“ potvrdila Sport Staru na Primě Eva Sáblíková, matka Martiny.

Karel požádal Evu o ruku loni v den jejich sedmiletého výročí a rádi by svatbu stihli ještě letos. Martina se prý těší na organizování a pomáhání se svatebními přípravami. Tak hlavně ať všechno dobře klapne.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353