Richard Sacher oslavil 40 podruhé

Nejtemperamentnější český spisovatel – a zároveň zpěvák, moderátor a astrolog – Richard Sacher šokoval svoje přátele, známé i příznivce informací, že mu je už 40 let. Některým musel dokonce ukázat občanku, aby mu uvěřili. „Za svůj věk se nestydím, i když z té cifry moc nadšený nejsem,“ prozradil autor deseti knih, jenž uspořádal rovnou dvě oslavy svých kulatin. První, o níž jsme již informovali, se konala v brněnském klubu Ponrepo. Ta druhá se uskutečnila pár dní nato v pražské Solidní jistotě. A byla to velmi vydařená akce!„Za svůj největší dosavadní úspěch považuji skutečnost, že ještě žiju. Ustál jsem dvě vážné autohavárie, jeden pokus o vraždu a také jsem opakovaně koketoval se sebevražednými myšlenkami. Poprvé to bylo v šestnácti letech a naposledy v roce 2011, kdy mi umřel otec, dále byla zavražděna kamarádka a kolegyně, spisovatelka Simona Monyová a několik přátel spáchalo sebevraždu. Tehdy jsem na tom byl psychicky velmi špatně, těch důvodů bylo podstatně více. Momentálně jsem relativně v pohodě, a tak oslavuji život,“ řekl nám Richard Sacher, kterému přišli do Solidní jistoty popřát kamarádi a také několik známých osobností v čele se spisovatelem Vladimírem Páralem, hudebníkem Karlem Vágnerem, komikem Václavem Upírem Krejčím, hvězdou kulinářské reality show Na nože Evou Filipovou, producentem a politikem Petrem Hannigem, vítězem reality show Big Brother Davidem »Šrekem« Šínem a zpěvačkami Inou Urbanovou, Zuzanou Stirskou a Marií Pojkarovou.


„S kolegou Sacherem se známe dvacet let. Nedávno jsem četl jeho knihu Trojka. Je to skvělá, megaoriginální studie milostného trojúhelníku. Vřele doporučuji,“ prohlásil Vladimír Páral, jenž se dostavil i se svojí paní. Stejně tak dlouho se oslavenec zná i s Karlem Vágnerem, který zavzpomínal na zlatou éru legendárního Semaforu a zazpíval slavný song Pramínek vlasů. Několik vtípků »hodil do placu« Václav Upír Krejčí, jenž na svůj proslov navázal šlágrem Nekecá. Písní Richardovi záhy poblahopřály nejen zmíněné zpěvačky, ale také Jaroslav Parči, I-Keys, Alena Bělohoubková a Honza Hlaváček. Na saxofon zahrála sličná Pavlína alias Sexy Saxy a na housle neméně atraktivní Jolana Szajewská. Abychom nezapomněli – o slavnostní úvod se postarala moderátorka Naďa Jandová, jež patří k nadšeným čtenářkám Sacherových knih, zejména Trojky.


Dárků dostal Richard tolik, že mu s nimi museli do auta pomáhat čtyři kamarádi. „Protože se jedná převážně o alkohol, budu mít co pít až do svých padesátin. Pak uspořádám další oslavu, abych měl zase na deset let vystaráno,“ prohlásil s humornou nadsázkou jubilant, jenž dostal mimo jiné i obrovský perník ve tvaru číslice 40 a také perníkový dort ozdobený »mikrofonovým« motivem. Obojí mu z Pardubic přivezl – a předtím osobně vyrobil – »král perníků« a Živnostník roku 2013 Pavel Janoš. Pro změnu speciální likér s Richardovou fotografií na lahvi přicestoval – společně s jeho dárcem a výrobcem Antonínem Žédkem – až ze severní Moravy! Mezi dary nechyběl ani obraz, který Sacherovi osobně předal jeho autor, výtvarník Vladimír Linhart.


„Jelikož se říká, že do třetice všeho dobrého, čeká mě ještě jedna, tentokrát pouze minioslava čtyřicátin. Uskuteční se v úterý 22. dubna od 19 hodin v pražském Divadle Semafor – v rámci koncertu Zuzany Stirské a souboru Fine Gospel Time. Poblahopřát mi přijdou zpěváci Viktor Sodoma a Eva Hurychová, moderátoři Petr Jančařík a Marie Tomsová a také Václav Upír Krejčí. Připijeme si, něco vtipného sdělíme publiku a někteří z nás si zazpívají se sborem. Kdo a co to bude, to Zuzana tají. Její pořady mají totiž vysloveně improvizační ráz. Prostě nikdo neví, co se bude dít za chvíli, a v tom je to kouzlo,“ dodal zpívající spisovatel s tím, že zbylé vstupenky si zájemci mohou objednat či zakoupit přímo v Semaforu, nebo na internetové adrese www.gospeltime.cz.

Foto: Jaroslav Rác, Ivan Pithart, Petr Bureš, www.pictures-ideas.com a archiv Richarda Sachera