Richard »Geňa« Genzer tančil pro Kadáfího!

Prvním hostem Jana Krause v jeho televizní show je bavič, komik a herec Richard Genzer. „Taky jste byl původně tanečník. My se na to teď podíváme,“ začal hovor Jan Kraus. Podívali se na ukázku z vystoupení taneční skupiny UNO, v níž Richard kdysi působil. „Tenkrát jsme byli špička, byli jsme taky jediní, kdo se tady tanci takto věnoval,“ vyprávěl Richard a dodal, že původně vystudoval lidový tanec. „Já už jsem měl tehdy 88 kilo, asi jsem měl těžký kosti,“ přemýšlel Richard.


Jana Krause zajímalo, jestli za koncem Richardovy taneční kariéry stálo setkání s Michalem Suchánkem, s nímž kromě jiného připravuje show Partička. „Ano, my jsme se jednou setkali spolu na toaletách a Michal chtěl vedle sebe v práci asi někoho, kdo ho nebude dráždit, a protože se říká, že tanečníci jsou hodní lidé, tak mě oslovil,“ vyprávěl s nadsázkou Richard. „My jsme spolu hodně pracovali, psali scénáře, měli jsme svou talk show,“ dodal Richard. Vyprávěl, jak ho v rámci natáčení jejich show jednou postřelil »slepý« střelec diabolkou. „Pak se ještě nabízel, že tam má s sebou tomahawky, že by ještě předvedl, jak hází,“ rozesmál Richard diváky.


Jan Kraus podotkl, že po tanci se baviči asi občas stýská, že viděl video, jak Richard tančí někde na ulici v tangách u tyče. „To není tak, že mě to s tím tancováním chytne pravidelně každého osmadvacátého,“ vysvětlil Richard. „Aha, já si myslel, že to máte někdy tak, že se prostě chcete vytancovat,“ reagoval chápavě moderátor. Richard nadhodil, že svého času tančil pro Kadáfího. „Jak to? To asi vystřihneme?“ pronesl šokovaně moderátor. Richard vysvětlil, že ve své době, když působil v Armádním uměleckém souboru, vyjeli na vystoupení do Libye a tančili v divadle. „Prý tam byl Kadáfí, ale já ho neviděl, byla tam tma. My jsme tam tehdy byli pozvaní vlastně jako takové dárky,“ vysvětlil Richard.


Jan Kraus přivítal dvojčata, herečky – sestry Sandru a Violu Černodrinské. „Dobrý večer, slečny, vy jste dvojčata, herečky, které začínaly v reklamě u Milana Šteindlera.“ „On tehdy hledal kluky, ale pak jsme přišly my a on si to rozmyslel,“ vysvětlily slečny. Popsaly, že většinou dostávaly role, kde hrály divná dvojčata. „Karel Janák nás třeba dodatečně dopsal do filmu Rafťáci, když nás viděl na castingu a pak jsme tam jen tak stály a koukaly jsme na sebe a to bylo celé,“ postěžovaly si. Popsaly, k čemu se někdy hodí být dvojčata. „Jednou jsme vyzkoušely rande s Luďkem nejdříve jedna a pak druhá,“ smály se slečny.


Jana Krause zajímalo, jestli na sobě někdy pozorují svůj jižanský temperament, když mají kořeny v Bulharsku a v Makedonii. „V Bulharsku nám říkají, že jsme moc tiché, a tady nás zase považují za moc temperamentní,“ prozradily holky. Moderátora zajímalo, jak vnímají, že jsou dvojčata. „Je to výhoda, nebo ne?“ ptal se. Holky si spolu vyříkaly své »křivdy«. „Když jsme byly v bříšku, tak mi snědla většinu jídla, já se narodila menší,“ postěžovala si Sandra. „Navíc já se narodila první, to znamená, že sestra byla první počatá, protože byla ta vzadu,“ pokračovala k pobavení diváků Sandra. Moderátor s nimi probral další teorie kolem dvojčat. „Neplatí, že když si sestra rozbije koleno, tak mě moje koleno svědí,“ vysvětlila Viola. Moderátora zajímalo, jaké role momentálně holky čekají. „Máme jedno představení v divadle V Celetné. Hrajeme tam sestry, které zneužívá otec, kterého hraje Jan Potměšil. Je to taková »temňárna«,“ popsaly hru Viola se Sandrou.
Moderátor představil Jana Domabyla, který byl letos nejstarší účastník Plesu v opeře a který zároveň pamatuje první poválečný. Pan Domabyl prozradil, že většinu života prožil v Austrálii a že se nyní ve svých třiadevadesáti letech už odstěhoval natrvalo do Čech. Moderátor upřesnil, že pan Domabyl je spoluautorem životopisné knihy Sběratel sexu. „Já jsem nikdy manželku nepodvedl, já jsem se nikdy totiž do žádné jiné nezamiloval, jen jsem souložil s různými ženami a vždy jen jedenkrát. Měl jsem jich asi 10 tisíc za celý život,“ prozradil. Celá rodina mu tento »koníček« toleruje a syn mu proto v Austrálii nechal vyrobit poznávací značku »mistr dý« (MR. D).


Popsal, na čem v Austrálii vydělal peníze. „Vynalezli jsme takové pomůcky na vypočítání plodných a neplodných dní. Na tom jsem vydělal peněz! Ale pak mě zruinovaly antikoncepční pilulky,“ vyprávěl pan Domabyl. Upřesnil, že nikdy nepil alkohol a nechodil do hospody s chlapy – zajímaly ho jen ženy. Popisoval svá milostná dobrodružství z poválečné doby. „Ženský se po válce chtěly vdávat, já měl krásné auto, Ford Mercury, to jsem měl tady jen já a americký velvyslanec, tak na mě letěly. Pak jsem utekl do Austrálie a tam jsem se seznámil s jednou krásnou Slovenkou. Nikdy jsem jí nebyl nevěrný, jen jsem »šukal« jiné ženské,“ vrátil se ke své »oblíbené teorii« pan Domabyl. „Manželka, která před třemi měsíci zemřela, nikdy na nikoho nežárlila, kromě dcery z prvního manželství. Tak když jsem šel s dcerou na večeři, raději jsem řekl, že jdu do bordelu,“ dodal.


A vyprávěl, že v Austrálii otevřel sítě sexshopů, kam přivážel erotické pomůcky z Evropy. Pan Domabyl prozradil, že do 92,5 roku žil aktivním sexuálním životem. Dále se pochlubil vyznamenáním, které dostal za »rozvoj sexu v Austrálii« a dodal, že v Austrálii jezdil dvaatřicet let Rolls Roycem. „Na tohle auto taky letěly ženské,“ dodal. Podotkl, že když v šedesátých letech začal jezdit do Prahy, začal tady poznávat děvčata. „Byla to báječná doba. Tady byl Tuzex a děvčata na to slyšela,“ zakončil vyprávění bonviván.


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání bavič Richard Genzer, herecká dvojčata Viola a Sandra Černodrinské a bonviván, podnikatel a spisovatel Jan Domabyl. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 15. února večer na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353