René Hnilička: Karlu Gottovi přeju syna!

U příležitosti 75. narozenin Karla Gotta mimořádně zařazuje TV Barrandov do svého pondělního programového schématu reprízu pořadu od 20.10 hodin Exkluziv Kateřiny Brožové s Karlem Gottem, poté záznam Mistrova zatím posledního velkého koncertu v O2 Aréně – Karel Gott 2012, na který naváže český film Romance za korunu z roku 1975 s Gottem v hlavní roli. A svou vzpomínku na Mistra nám prozradil moderátor Našich zpráv TV Barrandov René Hnilička.


„Tahle fotka pochází z roku 1998, kdy vznikla společná písnička Karla Gotta a DJ BoBa This World Is Magic. Pánové ji ale nenatáčeli spolu: Karel Gott nazpíval svůj part v Praze a DJ BoBo ten svůj ve Švýcarsku. A protože bylo potřeba natočit k ní klip, tak si (teprve o pár týdnů později) dali schůzku v Lucernu. A já měl to štěstí, že jsem – jako jeden z mála novinářů – mohl u toho setkání být. S oběma pány jsme prožili krásný den: DJ BoBo nám ukázal své nahrávací studio, představil svou novou show, pozval nás na oběd a já jsem se dokonce i mihnul v klipu.“

Kdy jste se s Karlem Gottem potkal poprvé?
Úplně poprvé jsem si s Karlem Gottem potřásl rukou v roce 1995. To přijel do karlovarského rádia Dragon, kde jsem začínal. Rozhovor s ním byl jedním z mých prvních VIP rozhovorů. Bylo mi třiadvacet a byl jsem samozřejmě pěkně nervózní. Snažil jsem se připravit si takové otázky, aby ho rozhovor bavil – jiné, než mu pokládali ostatní novináři a moderátoři. A pamatuju si, jak jsem se zaradoval, když při odchodu napsal na plakát, který nám v rádiu nechal na památku: „Děkuji za pěkný rozhovor. Byl jiný a to je dobře.“

Jaký je Karel Gott ve vašich očích?
Pro mě je Karel Gott naše největší hvězda, opravdová celebrita. Velký profesionál, který – i přes to všechno, co dokázal – se nebere příliš vážně a umí si ze sebe udělat i legraci. Obdivuju jeho pokoru, trpělivost a vstřícnost vůči fanouškům, ale taky vůči nám novinářům. Nikdy jsem ho nezažil špatně naladěného, naštvaného nebo nepříjemného. A vážím si ho i za to, co dokázal v zahraničí. Poměrně často pobývám v Německu. Chodím do tamních obchodů s hudbou a když vidím, jak se tam dobře prodávají jeho alba, mám z toho vždycky upřímnou radost. Viděl jsem i několik rozhovorů s ním v německé televizi. Klobouk dolů před tím, jak si osvojil němčinu a jak i skrze ni dokáže oslovit své tamní příznivce.

Na jaké setkání s ním nikdy nezapomenete?
Pamatuju si všechna setkání s ním. Ale na jedno vzpomínám obzvlášť rád. Bylo to už ve zmíněném Lucernu. Když jsme usedli k obědu ve skvělé rybí restauraci na břehu tamního jezera, vyvolalo to poměrně velké pozdvižení. Netrvalo dlouho a začali se trousit fanoušci se žádostmi o podpis. Oba pánové trpělivě plnili jedno přání za druhým. Najednou se Karel Gott otočil směrem k české části stolu a s úsměvem ve tváři pronesl: „Vidíte, to je ten rozdíl mezi mnou a DJ BoBem.“ Reagoval na to, že jemu si o autogram říkaly hlavně postarší dámy, zatímco kolem DJ BoBa se vytvořil hlouček teenagerů. Karel Gott to bral s velkým nadhledem, smál se tomu a byl naprosto nad věcí.

Co přejete Karlovi Gottovi k 75. narozeninám?
Syna! A zdraví, samozřejmě. Myslím, že všechno ostatní má. A zaslouží si to.

Foto: TV Barrandov