První případ Odznaku Vysočina již dnes večer na Nově

TV Nova představuje zbrusu nový kriminální seriál, do jehož názvu se dostalo i prostředí, v němž se odehrává – Odznak Vysočina. Tým vyšetřovatelů vede zkušená policistka Dana Skálova (Monika Hilmerová), které sekunduje její mladší kolegyně Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá). Ty doplňuje svérázné trio sestávající z problémového drsňáka Petra Bacha, bývalého lékaře Karla Šmída a policejního nováčka Vaška Kociána.

Obyvatele vesničky Jeníkov čeká další schůze, která se v horkém odpoledni pravděpodobně protáhne. Jedním z témat je nový vodovod a vše se nakonec stočí k Marii Kloboučkové, jež v očích svých sousedů vše bojkotuje. A protože není na schůzi přítomná, »dojdou« si pro ni až k ní domů. Po chvíli hledání je tělo paní Kloboučkové nalezeno ve vyschlé studni. Na místo dorazí tým vyšetřovatelů a Kateřina Vlčková začne okamžitě uplatňovat svůj systematický přístup, čímž nepotěší ani své kolegy, ani obyvatele vesnice, z nichž se ze všech stanou podezřelí. Kdo nenáviděl paní Kloboučkovou natolik, aby ji zabil? Byl to snad starosta Jaromír Lokaj (Marcel Vašinka), který potřebuje získat pro obec dotace na vodovod, nebo někdo z tria sousedů Tomáš Hrachovec (Vladimír Škultéty), Karel Kuchař (Václav Maixner) a Jan Dědič (Jiří Krejčí)? Každý by měl určitě svůj motiv. Byla to loupež, boj o dědictví, důsledek hádky nebo snad pomsta? Nebo stojí za její smrtí místní omladina, kterou hlásila policii kvůli rozdělávání ohňů u zříceniny? Všichni podporují jeden druhého, a bude tak obtížné tenhle pletenec lží a nepřesností rozmotat. Kriminalisté, hlavně tedy Petr Bach, tak musejí použít i velmi svérázné vyšetřovací metody.

Kromě tohoto uzavřeného případu nahlédnou diváci i pod pokličku věcí minulých – ve Veselé žije i Julie Maxová (Martina Jindrová), jejíž životní příběh je propojen s Danou Skálovou. V něm hraje svou roli i Petr Ondřejovský (Pavel Batěk) z policejní inspekce.  Vše je zasazeno do nádherné přírody, kterou si diváci i díky použití dronů při natáčení vychutnají doslova z ptačí perspektivy. Na první epizoda ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Zlobába se můžete těšit 13. ledna ve 20:20 hodin na Nově.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353