První jména Festivalu Krásný ztráty live jsou venku

Prvními zveřejněnými účinkujícími nadcházejícího čtvrtého ročníku Krásných ztrát live jsou vesměs velmi populární české skupiny Monkey Business, Ivan Hlas Trio a Buty. Oznámení prvních tří hvězd jde ruku v ruce s druhou vlnou předprodeje. V oběhu je dalších 300 kusů vstupenek.

Festival Krásný ztráty live, jehož hostitelem a hudebním garantem je zpěvák Michal Prokop, potvrzuje více než půl roku před vypuknutím čtvrtého ročníku své pevné místo na české festivalové mapě. Necelý měsíc po uvedení vstupenek na trh je jich většina z první vlny vyprodána a pořadatelé nyní spouštějí druhou vlnu předprodeje. Krásný ztráty live se uskuteční 14. a 15. srpna na stejném místě jako vloni, na statku Všetice ve středních Čechách.

Kromě standardních vstupenek s ubytováním v kempu nebo bez něj lze zakoupit i exkluzivní balíčky vstupenek s mnoha bonusy, mimo jiné s exkluzivním ubytováním v komfortních prostorách přímo na statku Všetice, s osobním setkáním s Michalem Prokopem a dalšími účinkujícími umělci nebo s bonusem v podobě podepsaného exempláře vinylové reedice Prokopova posledního alba Sto roků na cestě. Ta vyšla na konci minulého roku v limitovaném množství na audiofilském 180gramovém vinylu jako dvojalbum, rozšířené oproti původní CD verzi o tři živé nahrávky.

Jelikož princip dramaturgie festivalu Krásný ztráty live stojí mimo jiné na neobvyklých hudebních setkáních, při nichž se garant přehlídky objevuje na scéně společně s některými ze svých hostů, aby si s nimi zazpíval duet, lze předpokládat, že se i letos dočkáme překvapivých muzikantských konstelací. Lahůdkou samozřejmě bude i tradiční festivalový koncert samotného Michala Prokopa s plným obsazením jeho kapely Framus Five.

Foto: Festival Krásný ztráty live