První česká generálka mezi obrazy

Brigádní generál Lenka Šmerdová nehoří jen pro armádu, ale vypěstovala si také vztah k výtvarnému umění. Zlákala ji vernisáž výstavy obrazů malíře Karola Molnára (1903–1981) v Topičově salonu v Praze. Tvůrce, který je proslulý svými »příběhy koní ve francouzské krajině« a abstraktními »motivy na hudbení téma«, oslovil už v létě dva tisíce návštěvníků v Obrazárně Špejchar Želeč.

IMG_8539

Výstava v Topičově salonu, nazvaná Malíř tří zemí, by mohla také nést titul, Molnár a Tři krásné ženy. Při zahájení zazpívala publiku operní pěvkyně Michaela Katráková, malířka Petra Skluzáčková předala svůj obraz Ranní nábřeží kardiochirurgovi z Vinohrad, Miroslavu Kolesárovi, za zachráněná lidská srdce a do třetice, generálka Lenka Šmerdová, zastupovala v ten slavnostní večer náčelníka Generálního štábu AČR, pana armádního generála, Josefa Bečváře. Sedmdesát obrazů Karola Molnára bude návštěvníkům rozprostřeno v prostorách Topičova salonu na Národní třídě v Praze jen krátce první tři týdny v měsíci září.

IMG_8552 IMG_8586

Foto: Karel Štusák

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353