Prozradíme vám, co všechno se stane v seriálu Ulice

Oblíbený seriál Ulice vstupuje již do své osmnácté sezony. A rozhodně to nebude opatrné přešlapování na pomyslném prahu dospělosti. Ulice do ní naopak skočí rovnýma nohama. Občas pěkně dramaticky, jindy docela humorně, hlavně ale s láskou a vším, co k ní patří. Prozradíme vám, na co všechno se můžete na Voyo od 8. srpna a na TV Nova od 15. srpna těšit!

Gábina

Kam až může zajít krutá šikana ve škole?

Gábina (Aneta Krejčíková) začala před prázdninami chodit na ozařování a chemoterapie, aby porazila rakovinu. Velkou oporou jí byl hlavně partner Jirka Herman (Jan Holík) a spolu s ním také dospívající syn Šimon (Jakub Krause) nebo rodiče Milena Pumrová (Alena Štréblová) a Radek Mastný (Pavel Novotný). Těm byl od začátku Herman trnem v oku, neboť kvůli němu skončil Mastný ve vězení. Gábinina máma ale na Jirku postupně změní názor. Když zjistí, že exmanžel to za mřížemi psychicky nezvládá, je to právě Herman, se kterým to začne řešit. Vzápětí se dozví, že Mastnému byl změněn trest na domácí vězení. Jenže být zavřený s Pumrovou v jednom bytě a vydán jí na milost a nemilost, to je pro Radka Mastného možná horší trest než vězeňská cela…

Pro Jirku je na prvním místě samozřejmě stále Gábina. V rámci její rekonvalescence s ní vyrazí na prodloužený víkend do wellness, což by za jiných okolností tento policejní drsňák zřejmě neudělal. A jak se záhy ukáže, právě lázeňské procedury jsou jeho velkou slabinou. Další společný výlet, tentokrát do starých vojenských bunkrů, si užijí i se Šimonem, jenž bere Jirku jako parťáka a tak trochu i jako svůj vzor. Na začátku školního roku se proto zdá, že je u Gábiny vše zalité sluncem. Gábina najede na zdravý životní styl, snaží se minimalizovat stresy, zvolnit pracovní tempo, změnit jídelníček. Po dlouhých měsících nejistot a boje se zákeřnou nemocí si může konečně trochu oddechnout. To se bohužel nedá říct o Šimonovi, jenž v září nastoupí na svou staronovou školu. I když zde získá nového kamaráda v Michalu Klímovi (Karel Klement), stane se celkem brzy terčem šikany starších spolužáků Romana (Stanislav Havrda) a Viktora (Martin Chmelík). To, co zpočátku vypadá jako nejapné studentské žertíky, se postupně zvrtne v drsné psychické i fyzické násilí, které bude Šimon dlouho tajit, aby mámě nepřidělával starosti. Jenže jak dlouho se dá vydržet takřka každodenní teror starších kluků, kteří jsou v přesile a pro něž je ponižování Šimona největší zábavou? Čeho všeho jsou takoví patnáctiletí gauneři schopni? Jaký malér se nakonec stane ve škole a kdo to odnese?

Marečkovi

Stalking, pokus o sebevraždu a boj o rodinu

Karla (Markéta Stehlíková) byla před prázdninami tak moc zamilovaná do scenáristy Jakuba Štěpánka (Jan Mansfeld), že byla ochotná odejít spolu se svými dětmi, syny Vojtou (Felix Šrámek) a Karlíkem (Vilém Schön), od Máry a s Jakubem začít nový život. Jenže ten chtěl jen ji, bez dalších závazků. Pro Karlu to byla obrovská podpásovka i hodně bolestivé procitnutí. Zhroutila se, skončila v nemocnici, s Jakubem se okamžitě rozešla. Přes léto se snažila na vše zapomenout, být s rodinou i manželem Márou (Kryštof Rímský), vůči kterému má obrovské výčitky svědomí. Jakuba už nechce ani vidět, má to s ním vyřešené a uzavřené. Jakub ji však až patologicky miluje, nedokáže bez ní být. Chce ji nazpět za jakoukoliv cenu. Začne ji pronásledovat, kontaktovat, zkoušet vše, co na ni dosud zabíralo, jen aby se k němu vrátila. Nátlak na Karlu bude stupňovat úměrně tomu, jak ona bude odolávat. Až nyní se naplno projeví jeho temná stránka. Ve snaze zvrátit Karlino rozhodnutí a znovu si ji získat začne plánovat dokonce i sebevraždu. Zároveň dá Karle na vědomí, že jediný člověk, který by mu v tom mohl zabránit, je právě ona. Ovšem to je jen začátek utrpení, kterým si Karla kvůli Jakubovi projde a jež ohrozí celou její rodinu. Je totiž jen otázkou času, kdy Jakubovo chování začne být podezřelé i ostatním, zejména jejím blízkým – Márovi, jeho rodičům Věrce (Milena Steinmasslová) a Lubošovi (Rostislav Novák st.), bratru Brunovi (Jaroslav Blažek), nejlepším kamarádům Tonymu (Ondřej Volejník) a Dominice (Barbora Vyskočilová) nebo dětem…

Márovi rodiče začnou mít navíc plnou hlavu i svých vlastních starostí, jimiž nechtějí mladé zatěžovat. Brzy však budou muset s pravdou ven. Přestože se snaží uskromnit, jak jen to jde, dolehne na ně nedostatek financí. Věrka najednou nebude mít na zaplacení zubařského zákroku, později se k tomu přidají i problémy s obrovským zdražením nájmu. V čem uvidí východisko a za jakou to bude cenu? A jaký dopad bude mít dění kolem Jakuba na Karlinu psychiku, manželství i práci, kde kvůli ní bude hodně riskovat její parťák Jirka Herman (Jan Holík)?

František

Temné tajemství v rodině a obrovské dilema 

Bedřich Liška (Adrian Jastraban) udělal na konci června radikální krok. Přestěhoval se natrvalo do Opavy, aby byl blíž své dceři Ladě. Byt přenechal synovi Františku Hrubému (Matyáš Valenta), jenž v něm začne žít s partnerkou Bárou Klímovou (Eliška Bašusová). Soukromí a pohody si ti dva ale moc dlouho neužijí. Krátce po nastěhování je zaskočí nečekaný příjezd vynervované Skyler (Michelle Hansen), Františkovy bývalé lásky a matky jeho syna Christiana (Michael Lorenc). Ta jim přizná docela dramatický rozchod s partnerem Dirkem i to, co ji k němu vedlo. Jakmile se František dozví její temné tajemství, uvidí rudě, neboť se hodně týká také života malého Chrise. Proto je rád, když Skyler zakotví i se synem v České republice díky projektu, na který získala grant. To s sebou ovšem přinese také spoustu nových starostí. Skyler bude řešit finance, aby utáhla všechny nutné poplatky, výdaje spojené s Chrisem i jeho hlídání. V Amsterdamu se mohla ve všem spolehnout na rodiče, v Čechách na to najednou zůstane sama, byť se František bude snažit pomáhat, jak jen to půjde. Dokonce jí navrhne, že sám zaplatí pro Chrise školku, což není zrovna laciná záležitost. Aby na to měl, začne si shánět více kšeftů coby zvukař, takže na Báru nebude mít tolik času jako dřív. Když navíc dojde ke konfliktu mezi Bárou a Chrisem, jenž je zvyklý dělat si, co chce, přituhne i ve vzájemných vztazích. Nebude to dlouho trvat a František se ocitne mezi Skyler, jež si opět uvědomí všechny jeho kvality a začne litovat, že ho opustila, a Bárou. Ke všemu budou se Skyler po čase postaveni před obrovské dilema, jehož výsledek se podepíše na jejich životech, dilema, které se bude týkat i Skyleřiných rodičů Jean-Clauda (Thomas Zielinski) a Justine (Amy Huck) van Ruyterových… Co ovlivní podstatným způsobem vzájemné vztahy mezi Bárou, Františkem a Skyler? Jak František vyřeší nelehkou volbu?

Skyler najde velké zastání u Anči Liškové (Ljuba Krbová), jež je šťastná, že má opět na blízku vnuka. Ovšem i ona se bude muset dost uskromnit, byť by Chrisovi ráda dopřála, po čem touží. Bohužel začne celkem brzy počítat takřka každou korunu, což bude před Františkem samozřejmě tajit. Svěří se jen kamarádce Evě Knoblochové (Vanda Hybnerová), jež má na vše jasný názor a jíž trochu stoupne do hlavy, že se stala paní podnikatelovou. To samozřejmě přinese také spoustu humorných momentů. Do jaké prekérní situace se Anča dostane? A co udělá pro Chrise, Skyler a Františka?

Magda

Velké životní výzvy, žádost o ruku i zatěžkávací zkoušky vztahu

Před prázdninami to mezi Magdou a Prokopem (Ondřej Studénka) nečekaně kříslo natolik, že to vypadalo na jejich rozchod. Prokop odjel bez Magdy na celé léto do Portugalska, kde strávil prázdniny na cestách se svou bývalkou. Osamělá Magda si tak trochu zbyla s Irenou Landovou (Kateřina Holánová), jež se rozešla s Radovanem (Jaroslav Slánský). Ty dvě se hodně skamarádí, dokonce spolu vyrazí i k Balatonu. Na ocet však dlouho nezůstanou. Jak Prokop, tak Radovan o ně znovu zabojují. Padne žádost o ruku, navrch přijde také nabídka, která se neodmítá.

Ovšem právě tato nabídka přinese velké změny, i co se chodu školy týče. Prokop povýší, což bude znamenat spoustu nových povinností, a tedy méně času na Magdu. Ke všemu začne řešit i zraněného tátu, o něhož bude zapotřebí se postarat. Magda mu samozřejmě bude velkou oporou, ovšem neustálé pendlování mezi Voticemi a Prahou se ukáže být náročnější, než oba zpočátku tušili. Prokopovo povýšení se ke všemu dotkne jeho vztahu s Magdou i ostatními v osobní rovině. Prokop už prostě nebude jedním z nich. Na spoustu školních záležitostí se začne dívat jinýma očima. Najednou bude muset řešit docela velké kauzy, na něž bude mít jiný názor než třeba Magda nebo Ota (Filip Rajmont). Nakolik to ovlivní vzájemné vztahy ve škole i soukromí Magdy, Prokopa, Oty, Kaliny (Pavel Nový) či Ireny Landové?

Magdu čeká i jedno obrovské překvapení takřka ze záhrobí. Znovu se jí tím otevře třináctá komnata spojená s mámou (Yvetta Blanarovičová), její nemocí a asistovanou sebevraždou, k níž se rozhodla, aby nad Alzheimerovou chorobou zvítězila. Souhrou náhod se Magda odhodlá přijmout výzvu, která ji donutí vystoupit z její komfortní zóny, výzvu, jejímž prostřednictvím se bude snažit sehnat finance na podporu mobilních hospiců. Díky tomu se dostane znovu do kontaktu i s Jirkou Hložánkem (Ondřej Havel), jenž ji na základě sázky před pár lety balil. K čemu se Magda odhodlá a s jakým výsledkem? A co ji hodně zasáhne?

Blanka

Velký návrat, rozchod, nová láska i dobývání dalších pozic

Evžen (Martin Finger) se na jaře rozhodl pro nový začátek u dcery a vnučky v Austrálii, daleko od Vandy (Kristýna Hrušínská), která se ho snažila sbalit, i Blanky (Linda Rybová), jež mu nechtěně zlomila srdce. Těsně před odletem se ale začali s Blankou znovu sbližovat. Aniž by si to napřímo řekli, stále jim na sobě záleží, pořád jsou do sebe zamilovaní. Po pár týdnech odloučení si navzájem začnou natolik chybět, že oba vlastně napadne to samé – překvapit toho druhého svým příletem. Evžen má těch překvapení ale hned několik. Kvůli Blance se do Čech vrací natrvalo, i když to je pro něj další krok do nejistoty. Ovšem jen co se ti dva spatří, bude to celkem jasné… Další Evženovo překvapení se dotkne všech obyvatel Adrianina domu, ve kterém dělá správce. A bohužel to nebude nic příjemného. Privilegia si neuhájí dokonce ani Vanda. Změněné situace však rychle využije ve svůj prospěch, k nenápadnému nátlaku na Luďka (Vasil Fridrich), který se přes prázdniny nastěhoval nazpět do svého bytu. Vanda samozřejmě očekává, že jí Luděk nabídne společné bydlení. Ten se k něčemu takovému nemá, a tak se Vanda rozhodne, že tomu trochu napomůže, aby jí ho náhodou nevyfoukla nějaká jiná před nosem, protože Luděk je pro ni terno po všech stránkách…

Lásku budou řešit také Adam (Vojtěch Machuta) a Kristýna (Sára Korbelová), každý z nich ale v jiné podobě. Kristýna dostane nečekaně kopačky od Denise (Libor Matouš), jen krátce po návratu z jejich společné dovolené, což pro ni bude pořádný šok. Život se jí znovu převrátí vzhůru nohama. Bude muset řešit stěhování i drásající náhodná setkání s Denisem, neboť ten pracuje jen pár kroků od domu, ve kterém bydlí její máma. Krach sestřina vztahu s Denisem se dotkne i Adama, a to nejen kvůli Kristýně. Denis je jeho kamarád, Adam ke všemu zjistí také pravý důvod rozchodu, jenž se bude tak trochu týkat i jeho samotného…

Zatímco Kristýna si bude léčit zlomené srdce, Adam si začne hledat holku. Půjde na to přes seznamku, kde narazí na někoho, koho už zná – na sestřičku Jarku (Natálie Golovchenko) z máminy ordinace. Adam se do ní zakouká, s čímž se celkem pochopitelně nikomu nebude chlubit, protože reakce blízkých na takový vztah jsou nasnadě. Navíc ani nebude dlouho vědět, na čem s čerstvě rozvedenou starší Jarkou je. Do nezáviděníhodné situace se kvůli tomu ale dostane i samotná Jarka…

Co udělá s Kristýnou rozchod a jak si poradí s novou láskou Adam? Dosáhne manipulativní Vanda svého, nebo u Luďka narazí, čehož se obává její máma Jolana (Miluše Šplechtová)? A jak to bude pokračovat mezi Blankou a Evženem, jimž hodně fandí Peškovi (Rudolf Hrušínský a Dana Syslová) či Blančina máma Marie (Jitka Smutná)?

Nyklovi

Trable s láskou aneb balancování mezi synem a třemi ženami

Lumír (Václav Svoboda) a Kateřina (Martina Randová) kolem sebe kroužili téměř celé jaro, než se dali dohromady. Od samého začátku je na jejich straně Lumírova kamarádka a spolubydlící Ingrid (Jana Sováková), která by Lumírovi novou lásku hodně přála. Zato jeho matka Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová) nemůže Kateřině přijít na jméno. Pro ni je to jen další zlo z Děčína, jež celé jejich rodině nepřinese nic dobrého. Zamilovaný Lumír si je ale jistý, že Kateřina je ta pravá. Odloučení během léta jejich vztah jen posílí. Není divu, že se na sebe ti dva hodně těší a že by rádi své chození posunuli zase o úroveň výš. Bohužel pro ně si Lumír přiveze z dovolené hodně nepříjemný živý suvenýr, který jemu i jeho blízkým docela zkomplikuje život. O co déle budou s Kateřinou čekat na intimní sblížení, o to více si pak hezké chvíle užijí. Lumír věří, že se s jejich vztahem nakonec smíří i máma, jíž trvalo docela dlouho, než si zvykla třeba i na jeho osudovou, před necelými dvěma lety zesnulou ženu Světlanu. To ovšem netuší, že se proti jeho nové lásce s Kateřinou překvapivě postaví i syn Lexík (Filip Hornyak), který si ji coby Krabici z oddílu Drozdů hodně oblíbil. Jakmile se provalí, že pro Lumíra to není jen kamarádka, bude zle. To samozřejmě přižene vodu na Vilmin mlýn. Ingrid se bude snažit Lumírovi a Kateřině pomoci, aby je Lexík i Nyklová přijali jako pár. Tím se ale sama dostane do situace, kdy se bude muset popasovat s docela velkými změnami, jež se týkají právě jejího spolubydlení s Lumírem. Kateřina ji bere od začátku jako kamarádku. Ovšem nebude to dlouho trvat a začne ji vnímat i jako svou sokyni. Aniž by to Ingrid sama iniciovala, pořád bude tou, již Lexík preferuje, která s Lumírem žije i sdílí každodenní život. Co to udělá se vzájemnými vztahy? A jakou roli v tom sehrají Lexík a Nyklová?

Lumír nebude řešit jen srdeční záležitosti. Na podzim proběhnou komunální volby, ve kterých proti sobě naprosto překvapivě stanou otec a syn Hložánkovi, Tonda (Miroslav Hanuš) a Jirka (Ondřej Havel). Jejich vyhrocený souboj se samozřejmě dotkne také Lumírova působení v politice… K drobným změnám dojde i v bistru, do něhož se vrátí Vendula (Anežka Rusevová). Díky babičkám, které jí s chutí pomohou s hlídáním dcery Elišky, se bude moci začít opět věnovat svému podnikání. To ovšem přinese docela velké komplikace Anče, jež přijde o příplatek za vedení provozovny, ke všemu v době všeobecného zdražování…

Klímovi

Bouračka, nový člen rodiny i výstřelky pubertálních dětí

Iva (Hana Baroňová) a Vítek (Filip Čapka) by si mohli konečně oddechnout. Vítek rozjíždí spolu s Milošem Knoblochem (Jiří Štrébl) stavební firmu, díky bývalé kolegyni Ditě (Vendula Fialová) získali i první větší zakázku – přestavbu bytu její mámy. Další zakázky na sebe nenechají dlouho čekat, což jim paradoxně způsobí docela velké komplikace. S těmi se bude muset vypořádat také Iva. Měla by si totiž vyzvednout objednané zboží do salonu ve chvíli, kdy jejich auto skončí v servisu. Vítek nabídne Ivě firemní dodávku, jenže tu ona nikdy neřídila. Ani respekt, jež Iva z většího auta má, tak nezabrání bouračce, kterou si odskáče hlavně agilní Petr Kaštan (Antonín Procházka). Klímovým to následně přinese docela dost problémů. Iva si bude chtít vykoupit černé svědomí péčí o zraněného Kaštana, jenž své zdravotní potíže zveličí, aby z ní vytřískal co nejvíc, a to nejen co se bolestného týče. Najednou se stane součástí její rodiny, což se neobejde bez humorných okamžiků, neboť ho bude celkem záhy až moc…

Smích Ivu a Vítka rychle přejde ve chvíli, kdy začnou řešit výstřelky svých pubertálních dětí. Hlavně Anežka (Karolína Lipowská) jim docela zabrnká na nervy, přestože se bude snažit spoustu průšvihů ututlat. Ke všemu nebude ani jejich iniciátorkou, na rozdíl od spolužaček Svatky (Kristýna Hocková) a Žofky (Kateřina Ujfaluši). Do té se navrch zakouká Anežčin mladší bratr Michal (Karel Klement). Stačí jedna tajná pařba holek u Klímových, aby v tom začal lítat až po uši. Další kousek holek bohužel přeroste v obrovskou kauzu, jež se bude řešit nejen u nich doma, ale také ve škole. Dotkne se rovněž jejich ekoaktivit, a aby toho nebylo málo, bude kvůli ní opět vyšilovat Žofčina máma (Marcela Rojíčková).

Do života Klímových patří samozřejmě i nadále nejstarší dcera Bára (Eliška Bašusová), která sice začne žít s Františkem (Matyáš Valenta), kontakt se svými blízkými ale neztratí.

Díky společné firmě Vítek naplno zjistí, jakého parťáka má v Milošovi. Ten dostojí své pověsti a opět bude magnetem pro nejrůznější trapasy i vtipné situace. K velké nelibosti Ivy a Evy Knoblochové (Vanda Hybnerová) se v blízkosti jejich mužů bude i nadále pohybovat Dita, a to ne pouze jako klientka.

 

 

Ulice bude řešit další společenská témata

Pandemie a s tím spojená online výuka způsobili nárust rozličných negativních jevů mezi dětma a mládeží. Jedním z nich je šikana, která bude důležitým tématem podzimní sezóny v příběhu Gábiny a jejího syna Šímy. Drobně se dotkneme i problematiky čtení knih dětem, které začíná ustupovat moderním technologiím, přitom má své důležité místo v jejich rozvoji. Jak na to ukážou divákům Marečkovi, kteří jsou s čtením a knížkami přirozeně spjati. Dále je to – opět v příběhu Gábiny – téma očkování proti HPV viru, který způsobuje kromě jiného rakovinu děložního čípku. No a v neposlední řade těžké a náročné téma spojené s umíráním: výzva na podporu mobilních hospiců, do které se ve svém příběhu v spojitosti se smrtí své mámy Zdeny pustí učitelka Magda. A ve vícero linkách se dotkneme i tématu, která je navýsost aktuální a bohužel se s ním potýká mnoho českých domácností – a tím je zdražování.

 

Foto: TV Nova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353