Přijďte si pro autogram Jiřího Paroubka

Křest nejnovější knihy Jiřího Paroubka nazvané Plnou parou v politice se uskuteční v pondělí 3. října 2011 v prvním patře Paláce knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtí herec a bavič Jiří Krampol a poslanec a bývalý hokejový internacionál Jiří Šlégr. „Jedná se o publikaci, ve které vzpomínám na klíčové okamžiky českého politického života, jejichž jsem byl přímo účasten jako ministr, premiér ČR a předseda sociální demokracie,“ říká o své nové knize sám Jiří Paroubek.


Jiří Paroubek ve své knize pamětí s názvem Plnou parou v politice vzpomíná na klíčové události české politické scény v posledních více než dvaceti letech, kdy v roce 1989 obnovoval Českou stranu sociálně demokratickou, poté byl náměstkem pražského primátora pro finance, stal se ministrem pro místní rozvoj a poté předsedou vlády České republiky. I poté, co tuto funkci musel kvůli výsledkům voleb opustit, však zastával významnou pozici předsedy nejsilnější opoziční strany v zemi – ČSSD. Ta pod jeho vedením slavila mnohé úspěchy. Před příchodem Jiřího Paroubka do čela ČSSD měla strana v preferencích chabých deset procent, Jiří Paroubek ji však coby předseda dokázal za několik měsíců doslova vyzvednout z popela, aby ve volbách v roce 2006 získala přes třicet procent hlasů. To však na sestavení vlády nestačilo, proto ČSSD odešla do opozice.


V roce 2008 se Jiřímu Paroubkovi podařilo v krajských volbách dovést stranu k totálnímu vítězství, kterému se dodnes říká »oranžová tsunami«, kdy se straně podařilo získat nadvládu nad všemi třinácti kraji v České republice s výjimkou Prahy. Volby v roce 2010 skončily vítězstvím sociální demokracie, které však nestačilo k tomu, aby strana sestavila vládu. Jiří Paroubek i přesto, že dovedl svou stranu k volebnímu vítězství, na svůj post předsedy strany rezignoval. To, co se mu v čele strany za pět let ve funkci podařilo, získalo straně věhlas a silnou pozici i mezi ostatními sociálně demokratickými stranami světa. Jak na svou dosavadní politickou kariéru pohlíží sám Jiří Paroubek? „Budu v politice pokračovat a možná, že ještě někdy napíšu druhý díl svých memoárů,“ píše Jiří Paroubek v samém závěru knihy.

Foto: www.vasevec.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353