Poznáte, který zpěvák se proměnil v klauna?

„Brzy skončí školní rok a my se již pilně připravujeme na novou sezónu. Kromě nových pořadů, vánočního CD, krásných odznaků, nálepek, pexesa, karaoke, to budou samozřejmě i nové fotky. Takže firma Family jede dál v plné parádě,“ usmívá se zpěvák Pavel Novák ml.


Syn legendárního Pavla Nováka, který pokračuje v tátově odkazu, se tentokrát proměnil v klauna. „I když to možná z fotek nevypadá, tak jsou to pro mě vždy ve fotoateliéru galeje. Mám rád fotky z koncertů, ale smát se na povel, plakat na povel, tvářit se jako drsný vězeň a nebo naopak jako muž s andělským pohledem, tak to mi moc nejde. Obdivuji modelky a lidi, co se rádi fotí. Moc záleží na fotografovi. Mnoho mě toho naučil Lukáš Fronk a v poslední době Hanka Pauchová z Olomouce. Díky nim občas vzniknou fotky, které se líbí i mně. Hanka má v úvodu webu větu: »Přeji si, aby se lidé u focení bavili a z fotek vyzařovaly jejich nálady, city a pocity.« Hančo, dokázala jsi to. Já jsem se konečně u focení bavil a myslím si, že je to i vidět,“ přiznává Pavel Novák ml.


„Focení klauna, ve kterého se vždy na koncertech malinko proměňuji, bylo úžasné. Je to jednodušší o to, že schováte svou pravou tvář za líčidla a jste vlastně někdo úplně jiný a můžete si dovolit cokoliv. Žádné předsudky. Netrápí vás, jak tam budete vypadat a na chvíli jste naprosto svobodní a dokážete cokoliv. Jsem moc rád, že se ujaly také naše Maškarní karnevaly. Tam budu za klauna celé dvě hodiny,“ uvádí Pavel Novák ml.

A v plné přípravě jsou také práce na jeho novém hudebně dramatickém pořadu pro mládež. Jde o preventivní pořad pro mládež od třinácti do osmnácti proti závislostem nazvaný Svobodný vězeň. „Bude to moje osobní zpověď v vhodná pro žáky od 6. třídy základních škol a pro studenty středních škol. Závislost rovná se slabá vůle? Kdepak, nemoc! Snadný pád na dno. Ale jak obtížná je cesta zpět? Jak závislost ovlivňuje životy blízkých? Kdo další trpí? Všem odpovím na otázky naprosto otevřeně, bez přetvářky. S touto nemocí sice můžeme bojovat a žít plnohodnotný život. Ale už nikdy ne úplně svobodný. Jsme totiž až do konce života zavřeni ve věznici jménem Závislost. Pořad bude protkaný písněmi umělců, kterým závislost změnila život. Někteří prohráli a už nejsou mezi námi. Jiní úspěšně bojují a dostali se na vrchol kariéry. I k tomuto pořadu bylo potřeba nafotit propagační materiály a to už tak jednoduché nebylo. Jak se to podařilo, posuďte sami. O svobodu musím celý život bojovat, protože… Více se dozvíte na koncertě Svobodný vězeň,“ dodal Pavel Novák ml., který už natáčí i vánoční CD k němuž již nafotil i řadu fotek…

Foto: www.pavelnovak.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353