Povídejte se, jak si Václav Klaus hraje s perem!

To jistě Václav Klaus nečekal! Když jej natočili v Chile na tiskové konferenci, jak si hraje s protokolárním perem, které najedenou z jeho rukou zmizí, netušil, že odvysílání jeho »kouzla« v neděli 10. dubna 2011 na konci pořadu 168 hodin Českou televizí vzbudí takové ohlasy. Vtipný klip se záhy objevil na internetu, kde si jej za necelých čtyřiadvacet hodin pustilo více jak 112 tisíc diváků!


Co se vlastně stalo? Během tiskové konferenci s chilským prezidentem Sebastiánem Piňerou vytáhl Václav Klaus z krabičky na stole protokolární pero. Chvíli si s ním pohrával nad stolem, pokyvoval hlavou zatímco jeho kolega hovořil, pak měl chvíli ruce pod stolem… A když si nakonec český prezident s kamennou tváří zapnul sako a ruce dal opět na stůl, pero bylo najednou pryč…
Pero prý na stole zůstalo prý po ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, který s chilským protějškem v Chile podepsal Dohodu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky a Ministerstvem hospodářství, rozvoje a cestovního ruchu Chilské republiky. Václav Klaus pak u stolu prý jen seděl na tiskové konferenci a nic nepodepisoval.
Odvysílaný příspěvek se asi na Hradě moc nelíbil, protože Česká televize k němu záhy vydala tuto tiskovou zprávu: „Závěrečný příspěvek pořadu 168 hodin, vysílaného 10. 4. 2011 na ČT1, reflektuje skutečnost, není vytržený z kontextu. Česká televize má k dispozici záznam celé tiskové konference.
Česká televize odvysílala v neděli 10. dubna 2011 na programovém okruhu ČT1 ohlednutí za uplynulým týdnem očima redaktorů ČT 168 hodin. V závěru relace byla jako úsměvná tečka zařazena část záznamu z tiskové konference k podpisu smlouvy o cestovním ruchu mezi Chile a Českou republikou. Záznam zachycuje prezidenta České republiky Václava Klause a pero, kterým ministr zahraničních věcí Schwarzenberg smlouvu podepsal.
Česká televize má k dispozici záznam celé tiskové konference. Nic nebylo zatajeno, s ničím nebylo manipulováno. Příspěvek z Chile byl zařazen na konec pořadu 168 hodin jako tradiční vtipná tečka, nezazněl k němu žádný hodnotící komentář, jednalo se o úsměvnou obrazovou historku. Takto to tvůrci pořadu 168 hodin chápou, nikomu žádný – ať už chtěný či nechtěný – záměr nepodsouvají. Od jakýchkoliv dalších interpretací se Česká televize distancuje,“ uvádí se v tiskové zprávě, kterou médiím rozeslal Štěpán Janda z tiskového útvaru ČT.

Podívejte se, jak si prezident Václav Klaus hraje s perem:

Foto: Česká televize, Youtube.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353