Poslechněte si novou píseň pro Eurovision Song Contest! V Kyjevě ji zazpívá Bárta

Přes 200 miliónů diváků z celého světa každoročně sleduje tradiční Eurovision Song Contest. Jde tak o nejpopulárnější nesportovní událost v televizním vysílání. V letošním roce se soutěž uskuteční v ukrajinském Kyjevě a Českou republiku zde bude reprezentovat zpěvačka Martina Bárta s písní My Turn.

Eurovision Song Contest - klip My Turn
Eurovision Song Contest – klip My Turn

Píseň My Turn od britského autora Kylera Niko byla vybrána z více než tří stovek skladeb z celého světa, které obdržela odborná porota české účasti na ESC. V té zasedali Martin Kumžák, Jiří Škorpík, Michal Dvořák, Michal Pavlíček a Ota Balage.
Skladby se nakonec interpretačně ujala zpěvačka s nezaměnitelnou barvou hlasu Martina Bárta. Ta je doposud známá jako nový objev jazzové scény – často koncertuje se svojí starší sestrou Kristinou, která je úspěšnou jazzovou pianistkou a skladatelkou. Společně mimo jiné získaly ocenění Nejlepší jazzová skladba roku 2016 na Bohemia Jazz Festu. S úspěchem koncertuje v Německu, pravidelně zde vystupuje s různými hudebními formacemi, účinkovala na mnoha jazzových festivalech, věnuje se vlastnímu projektu Scotch and Soda a hostuje v kapele německé rockové legendy Henninga Protzmanna.
„Písni My Turn věřím, nebyla bych schopná vystoupit před tak obrovským publikem se skladbou, s níž bych se nemohla plně ztotožnit,“ říká Martina Bárta a dodává: „Jsem hrdá, že s ní mohu reprezentovat Českou republiku. Udělám vše, abych nezklamala.“

Eurovision Song Contest - klip My Turn
Eurovision Song Contest – klip My Turn

Videoklip k písni My Turn vznikal v režii několikanásobného držitele prestižního ocenění v soutěži televizního designu Promax/BDA Uroše Trefalta. Mimo jiné se na něm podílel také čerstvý držitel Českého lva za střih Marek Opatrný a součástí týmu je i další letošní laureát Českého lva – Lukáš Veverka, který jej získal za nejlepší plakát k filmu Já, Olga Hepnarová. „Naším cílem bylo přenést do klipu pocit, náladu a emoce, jež píseň vyzařuje. Oproti loňskému klipu, který byl postaven na výrazné grafice a tricích, jsme zvolili zcela odlišnou cestu. Věřím, že zaujme,“ říká Jan Potměšil, pověřený kreativní producent české účasti na Eurovision Song Contest.

Eurovision Song Contest - klip My Turn
Eurovision Song Contest – klip My Turn

Martina Bárta se divákům představí v živém přenosu ESC 9. května během prvního semifinálového večera na obrazovkách ČT2. Druhé semifinále uvede ČT2 11. května a finálový večer budou moci diváci sledovat 13. května na ČT1.

Podívejte se na klip k písni My Turn zde:

https://youtu.be/BoLWemuLP_g

Foto: Česká televize