Poslechněte si legendární hit skupiny Buty Nad stádem koní v novém kabátu

Populární česká kapela Buty byla oslovena předělat jeden ze svých největších hitů. S myšlenkou vytvořit k dnes již legendárnímu hitu Nad stádem koní z roku 1998 žánrovou předělávku přišla nová rapová formace, která dostala jméno Entita a členové Buty na tuto myšlenku kývli. Po třiadvaceti letech od vydání hitu tak vznikla úplně nová verze této písně.

Píseň z desky Kapradí (1999) od doby svého vydání takřka zlidověla a text, který napsal Vítek Rotter, stále oslovuje mladší a mladší generace posluchačů. Není tedy divu, že před časem vznikl v mysli jednoho ze tří členů Entity nápad na její žánrovou předělávku, která právě vychází do digitální distribuce. Z původního songu byl ponechán nápěvek refrénu a pár neodmyslitelných aranží, které v novém hávu doplnily tři rapové sloky, jenž má na starosti trio »básníků za mikrofonem« pod názvem Entita. Jeden z členů tohoto uskupení rapper a producent Atry se také postaral o nové hudební aranžmá songu, které částečně může reflektovat vývoj hudební produkce za posledních dvacet let.

„Byla to velká výzva, ale díky tomu, že se nám podařilo od kluků zajistit část původních stop tohoto hitu, které z důvodu archivace byly přes dvacet let uloženy na CDčkách, nebyl pak problém dopracovat základní kostru předělávky. Celou dobu jsme na dálku spolupracovali s kapelou a jsme moc rádi, že výsledná práce zatím sklízí veskrze pozitivní reakce,“ říkají svorně členové Entity.

Entita na rozdíl od Buty na svoje první koncerty teprve čeká. Oproti tomu Buty měli vloni i přes pandemická opatření nabité koncertní léto a vystoupili dokonce i poprvé v historii kapely na parníku plovoucím po hladině Brněnské přehrady v rámci projektu Na jedné lodi. Radek Pastrňák, Richard Kroczek a zbývající členové Buty se ale už teď těší na koncertní rok 2022, kdy znovu odehrají nespočet koncertů pro různorodé věkové publikum od Aše, až po Žilinu. Než se tak stane, můžete si zatím poslechnout jak Nad stádem koní v nové verzi zní.

 

Na klip se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=pknjyZdscSY

 

Foto: NetwIN production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353