Popíkář Petr Kolář se chce vrátit k rockovým kořenům

Pravověrný rocker, ale zároveň popíkář a interpret, kterého proslavilo účinkování v řadě úspěšných muzikálových projektů a kapel jako Precedens či Arakain a také milovník žen a bílého prášku, vydává 6. listopadu nové studiové album. Petr Kolář se na albu nazvaném A proč ne vrací ke svým rockovým kořenům.

57007ae2
A proč ne, to je nejenom název nového alba, ale i do jisté míry Petrova odpověď na hypotetickou otázku, proč se rozhodl natočit poctivou rockovou desku, místo možná očekávatelného zaplutí do středního proudu. Nové album obsahuje třináct novinek a jako bonus pak úspěšný duet s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas.
Za kompletní hudební produkcí alba stojí legenda české rockové scény – kytarista, zpěvák a producent Miloš Dodo Doležal. Významnou úlohu na výsledné podobě nahrávky má ale i samotný Petr Kolář. Autorsky se na písničkách podíleli převážně Dodo a Petr, texty psal básník Michal Bureš s Petrem, přispěl ale například i kapelník Precedensu Martin Němec.

b9d4b901
Dle vlastních slov Petra Koláře je to pro něj velmi zásadní deska. Od začátku měl jasno, chtěl, aby vzniklo album z původních písniček, v českém prostředí a atraktivní pro domácího posluchače. Přesto však s jasným respektem k tradicím a aktuálnímu dění na světové rockové scéně. Místo snahy vytvořit »rádiový sound« za pomoci zahraniční produkce a uhlazeného zvuku, se tak s producentem soustředili na autenticitu a jistým způsobem na »naturální« způsob tvorby a nahrávání. Vznikla tak opravdu poctivá rocková deska se skvělým zvukem a řadou potenciálních hitů v rámci žánru.

b14efa4e

Podívejte se na teaser k novému albu zde:

Tři otázky pro Petra Koláře:
Nové studiové album vydáváte po čtyřech letech. Jak dlouho jste ho připravoval?
Asi před dvěma lety jsem si uvědomil, že chci svoji tvorbu nasměrovat trošku jiným směrem a nové album jsme připravovali asi tak rok a půl.

V čem pro vás byla důležitá spolupráce s Dodo Doležalem?
Pokud pracujete s vynikajícím muzikantem, kytaristou a zároveň producentem, který má toho za sebou tolik jako Miloš – a pokud je mezi vámi to správné autorské »pnutí«, tak není co řešit!

Na písních jste pracoval jako autor či spoluautor?
Nejtěžší je vždy tvůrčí proces, kdy vše teprve krystalizuje a my jsme tvořili všechny skladby od základů společně. Dokonce jsem si zavzpomínal na dobu, kdy jsem začínal, protože když bylo potřeba, stal jsem se opět bubeníkem. (smích) A naopak, nejlepší je pro mě vždycky výsledek, který musí posoudit až posluchači.
Video na titulní píseň z alba No a co zde:

Klip k duetu s Karlem Gott To jenom láska zastaví čas zde:

Foto: Supraphon / Michal Matyáš

1920x1080px_osudy_hvezd


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353