Podívejte se na nový klip k Modlitbě Marty Kubišové

Marta Kubišová se konečně dočkala. Svůj největěí hit Modlitbu pro Martu sice poprvé zazpívala v roce 1968, až nyní ale natočila plnohodnotný videoklip, který v pondělí odpoledne pokřtila v pražské Lucerně, kde se již 16. listopadu uskuteční její opravdu poslední koncert v životě, který tématicky pojmenovala Sametová 30.

Když se hit Marty Kubišové Modlitba pro Martu loni umístil v anketě Nejlepší skladba století na první místě, v hlavě jejího manažéra Petra Větrovského vznikl nápad natočit k této písni videoklip, který si zaslouží. Ačkoliv byla Kubišová již v té době v pěveckém důchodu, souhlasila. „Jel jsem k Martě domů řešit nějaké pracovní věci a po cestě jsem přemýšlel, jak ji přemluvit, aby ještě jednou vystoupila. Tak mě napadlo, že bychom mohli udělat klip ke skladbě, která vyhrála skladbu století a dosud neměla plnohodnotný klip. Svůj nápad jsem sdělil Martě a ta souhlasila. K dokonalostí jsem již potřeboval jenom přesvědčit Dagmar Havlovou, protože pro ni jsem měl malou roli, kterou nemohl ale hrát nikdo jiný,“ vysvětlilna křtu scénárista a režisér klipu Petr Větrovský.

A ačkoliv se zprvu bál, přemluvit Havlovou nebyl problém. Ta totiž nápad natočit klip k Modlitbě kvitovala. „Byla jsme šťastná, protože je to hymna Sametové revoluce. Vždy, když tu písničku slyším, tak si vzpomenu na tu soudružnost, přátelství, čestnost, hrdost a nadějí, se kterou jsme tam na náměstích a ulicích stáli. Já jsem si Martiny písničky zpívala odmala a uctívala jsem ji, protože tu pomyslnou fangli držela za nás za všechny, co jsme mohli pracovat,“ vyznala se Havlová na křtu, kterého se zhostila herečka Iva Janžurová.

Modlitba tě proslavila, ale také ti způsobila mnoho neštěstí,“ zauvažovala během křtu Janžurová, se kterou ale Kubišová kupodivu nesouhlasila. „Já to tak nebrala,“ oponovala Kubišová, která zavzpomínala i na moment, kdy Modlitbu zazpívala před zaplněným Václavským náměstím. „Zavedl mě tam Ondřej Vetchý. On přišel a řekl: ,Paní Kubišová, on vás Václav Havel potřebuje.ʻ Tak jsem tam přišla, byla tam Vlasta Chramostová a spousta kamarádů a chartistů. Najednou mě Jirka Černý vyšoupl na balkon a řekl, že by to chtělo modlitbičku. Já si řekla: Panebože, já jsem to skoro dvacet roků nezpívala. Naštěstí ten zpěv nebyl tak hrozný, jak jsme si myslela,“ rozesmála všechny svou skromností Kubišová, která Modlitbu bezesporu zazpívá i na svém listopadovém koncertě v Lucerně, na který zbývají již poslední lístky. A jak sama říká, již doopravdy naposledy.

Podívejte se na klip zde:

https://www.youtube.com/watch?v=s_YBSWipk9Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1NA1lfrh4TyVg0cFlbWDQD9vtTMN-eS9hfNBhoru_0hHJ1XRde9lqn7y8

Foto: VDN Promo


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353