Podívejte se na nový klip Anety Langerové ke Trávě

Turné, na kterém Aneta Langerová představuje svou novou desku Na Radosti, je v plném proudu. Do jeho konce zbývají poslední čtyři koncerty – dva v Praze (28. a 29. března) a dva na Moravě (31. března v Pelhřimově, 1. dubna v Uničově). Na Moravě Aneta jarní koncertní šňůru zakončí.

aneta-langerova-2015_03
„Celé turné je pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet,“ popisuje Aneta.
O tom, že se Anetě a její kapele daří rozdávat radost ve vrchovatých doušcích, svědčí bouřlivý potlesk na závěr vyprodaných koncertů. Anetu doprovází kapela a akustické smyčcové trio.
„Komorní atmosféra koncertů nám pomáhá se s lidmi naladit na stejnou vlnu a sblížit. Občas si připadáme, že hrajeme lidem doma v obýváku. Je nám líto, že už to za dva týdny skončí. Na podzim chceme určitě v turné pokračovat. Plánujeme i Slovensko,“ doplňuje.

aneta-langerova-2015_02
Ve středu 25. března 2015 poslala Aneta do éteru další singl, píseň Tráva, která je vlajkovou lodí alba, a ke které v prosinci představila videoklip. Právě tuto píseň ocenili fanoušci na Žebříku 2014 jako skladbu roku a je nominovaná akademiky i na cenu Akademie populární hudby – Cen Anděl 2014.
„V Trávě se promítá nálada celé desky a ty nejniternější pocity, které jsme s Jakubem měli, když deska vznikala. Jako by v této jediné písni byly ukryty všechny příběhy, ke kterým jsme na Šumavě hledali inspiraci,“ vysvětluje Aneta.

aneta-langerova_2015
Album Na Radosti vyšlo na konci listopadu. Aneta Langerová spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovali dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. To místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět desku plnou příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků.

aneta-langerova-2015_04

Podívejte se na klip k písni Tráva zde:

image004

Foto: Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353