Podívejte se na 24 hodin s fotografem Ondřejem Pýchou

Zajímá vás, jak vypadá den profesionálního fotografa? Ondřej Pýcha nás nechal nahlédnout do své nedávné víkendové cesty do Monaka, kde stihnul kromě focení tenistky Petry Kvitové také známý okruh Formule 1 a načerpal místní atmosféru. Své zážitky zachytil smartphonem Huawei P10 a s radostí se s námi o ně podělil.

Petra Kvitová s Ondřejem Pýchou Ondřej Pýcha_Huawei

Do Monaka fotograf Ondřej Pýcha vyrazil začátkem května, kdy ve středomořském letovisku již vládlo krásné počasí. Jedinečnou náladu tohoto turisticky oblíbeného místa zachytil prostřednictvím aktuální vlajkové lodi společnosti Huawei, smartphonu Huawei P10. Po loňském modelu Huawei P10 je to již druhý »fotomobil«, který byl vyvinutý ve spolupráci se společností Leica- Ondřej jako profesionální fotograf ocenil kromě jiného i profesionální mód a možnost nastavení funkcí podobně, jako je zvyklý při tradičním focení.

Cesta letadlem i nejznámější památky

Ondřej v průběhu svojí cesty zdokumentoval nejen cestu letadlem, při které se mu za slunečného počasí naskytl ničím nerušený výhled na celé Monako, ale také nejznámější památky knížectví, jako třeba palác nebo katedrálu. Mezi další místa, které Ondřej navštívil, patří například i světoznámé Muzeum Oceánografiky, přičemž všechny z nich můžete najít v následujících fotografiích.

Selfie u kknížecího paláce Ondřej Pýcha_Huawei

V Monaku je například ulice plná otisků bosých nohou výherců fotbalové ceny Golden Foot, neboli Zlaté chodidlo, mezi něž patří i český fotbalista Pavel Nedvěd. Místo tak připomíná známý hollywoodský chodník slávy.

Focení Petry Kvitové

Cílem celé cesty bylo především focení tenistky Petry Kvitové. Ondřej, jako dvorní fotograf mnoha českých sportovců a řady dalších známých osobností strávil s Petrou několik hodin a vznikly tak unikátní fotky pořízené na pláži, které jste již nyní mohli vidět v médiích jako její oficiální fotografie.

Okruh Velké ceny Monaka ve Formuli 1 Ondřej Pýcha_Huawei

Formule a moderní Monako

K Monaku neodmyslitelně patří také Velká cena Formule 1. Ondřej zdokumentoval známý stadion z neobvyklých úhlů, které běžně jako diváci televizních přenosů neuvidíme. I když je stadion hypermoderní, zapadá do místní architektury a doplňuje tak celkovou atmosféru města. První věc, co se každému vybaví ve spojení s Monakem, je také přístav plný luxusních soukromých jachet.

Mobilní fotografie stále blíže té klasické

Profesionální mód smartphonu P10 vám umožní nastavit většinu funkcí stejně, jako jste zvyklí u klasického fotoaparátu. Můžete si přizpůsobit nastavení doby expozice, ISO a clony. Díky tomu můžete docílit podobných záběrů jako Ondřej v Monaku a přenést atmosféru z vašich zážitků z cest i domů v podobě kvalitních fotografií.

Foto: Ondřej Pýcha

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353