Podívejte se, jak vypadají představitelé zahraniční verze seriálu Polda

Polda Michal Bříza (David Matásek) byl v roce 1995 při zásahu proti ruskojazyčné mafii postřelen do hlavy. Následkem zranění upadl do kómatu, z něhož se probudil po dvaceti letech – v době dotykových telefonů, navigací, testů DNA a také všudypřítomných zákazů kouření. Svůj původ má český úspěšný seriál v Německu, kde se začal v roce 2010 vysílat pod názvem Poslední polda a má za sebou pět sérií. Seriál je tak oblíbený, že se ho rozhodlo koupit a natočit několik dalších zemí světa.

 

Německo

Henning Baum

Poslední polda – Der lezte Bulle – Michael »Mick« Brisgau

Osmačtyřicetiletý herec je známý především z televizních projektů. Divačky si ho oblíbily díky jeho atletické postavě a modrým očím. Před natáčením seriálu Poslední polda absolvoval šestiměsíční výcvikový kurz u Bruna Schneidera s různými krátkými a dlouhými zbraněmi. Zalíbilo se mu to natolik, že poté složil zkoušku odborné způsobilosti pro zbraně. Nakonec si sám udělal zbrojní průkaz a je aktivní hlavně v brokovnici. Herec se nevyhýbá ani kontroverzním tématům a v roce 2004 získal cenu německé televize v kategorii Nejlepší herec v seriálu Mit Herz und Handschellen, kde ztvárnil roli gay inspektora Lea Krafta. Na svém kontě má i výzvu ve vzpírání, kdy se zúčastnil show Schlag den Star a zvítězil proti bývalému profesionálnímu atletovi a olympijskému vítězi ve vzpírání Matthiasi Steinerovi. Henning Baum má čtyři děti. Byl ženatý s kostýmní návrhářkou Corinnou Baumovou, nyní žije s fyzioterapeutkou Christiane Meyerovou.

Francie

Sagamore Stévenin

Falco – Příběh poldy – Alexander Falco

Svou hereckou kariéru zahájil na začátku 80. let jako dětský herec. Od té doby natočil přes 25 francouzských filmů. V roce 1999 se stal mezinárodně známým díky hlavní mužské roli ve filmu Romance režisérky Catherine Breillatové. Tento film vyvolal polemiku kvůli svým sexuálním tématům a vyvolal veřejnou diskuzi o rozdílu mezi erotickým uměním a pornografií. Sagamore Stévenin přiznává, že hercem se stal náhodou. O herecké profesi vůbec neuvažoval, věděl, jak těžké povolání to je, obzvláště, když viděl otce Jeana-François Stévenina v depresi, když neměl práci. V roce 2013 přišla nabídka na seriál Falco. Seriál se u diváků setkal s obrovským úspěchem, ale herec u něj vydržel jen čtyři série. Jeho srdce patří už několik let Stéphanii Guitardové, sice není herečka, ale v umělecké branži se pohybuje. Sagamore Stévenin žil téměř patnáct let na člunu kotvícím v Meudon-sur-Seine. Je velký milovník lodí, a dokonce si i jednu sám postavil a je na to náležitě hrdý.

Japonsko

Toshiaki Karasawa

The Last Cop – Kosuke Kyogoku

Japonský divadelní a filmový herec, který se specializuje na divadelní šerm a boje. Toshiaki Karasawa byl nominován na dvě ceny Japonské akademie a v roce 1992 byl zvolen nejlepším hereckým nováčkem. V prosinci 1995 se oženil s herečkou Tomoko Yamaguchi. Herec Karasawa Toshiaki je zakladatelem charitativní akce The GO! GO! Rally in Tohoku. Akce je přehlídkou klasických automobilů, ale také místem setkávání lidí, kteří se snaží o obnovu v regionu. Na akci se po dlouhých čtyřiadvaceti letech ukázal se svojí manželkou. Jinak se totiž tihle dva spolu na veřejnosti neukazují.

Rusko

Gosha Kutsenko

Последний мен – Poslední policajt – Alexey Divov 

Gosha Kutsenko je charismatický herec, zpěvák, producent, scenárista, který se narodil na Ukrajině. Jeho otec, Georgi Pavlovič Kutsenko, je manažer elektronického průmyslu a matka, Svetlana Vasilevna, je lékařkou. Po ukončení střední školy studoval na Lvovském polytechnickém institutu, poté odešel a dva roky sloužil v sovětské Rudé armádě. V roce 1988 se Kutsenko se svými rodiči přestěhoval do Moskvy, protože otce jmenovali ministrem rozhlasového průmyslu SSSR. Ve stejném roce se stal studentem Moskevského institutu mechaniky a automatiky. Na škole vydržel jen dva roky a poté ze školy odešel. Toužil po herectví.

Od svého dětství trpěl Gosha Kutsenko vadou řeči. Rodiče ho pojmenovali Yuri, po Juriji Gagarinovi, ale protože nemohl vyslovit své křestní jméno, začal používat přezdívku Gosha. Nejenže měl vadu řeči, ale i silný ukrajinský přízvuk, a to se s úspěchem v Moskvě moc nesetkalo. Přesto se nevzdal a snažil se vstoupit do slavné Moskevské divadelní školy. Školu úspěšně ukončil v roce 1992. Slávu získal díky hlavní roli Artura v populární ruské kriminální komedii Mama ne goryuy.

V letech 1992–1997 byla Kutsenko ženatý s herečku Marii Poroshinu a mají jednu dceru Polinu. Kromě své herecké kariéry je Kutsenko vášnivým sportovcem se specializací na box a zápas a věnuje se amatérským závodům. Dnes žije herec se svou druhou ženou, modelkou Irinou Skrinichenko, a mají dcery Eugenii a Svetlanu.

 

Mexiko

Michel Brown

Falco – Alejandro Falco

Michel Brown je pseudonym argentinského herce Misaela Browarnika Beiguela. Objevil ho argentinský producent Cris Morena do show Jugate Conmigo a obsadil ho i do populární dětské telenovely Chiquititas. Ve svých devatenácti letech sbalil batoh, prodal svůj motocykl Honda Shadow 600, aby měl nějaké peníze, a odešel do Mexico City zkusit své štěstí. Jeho argentinský přízvuk byl ale pro spoustu producentů velkým nepřítelem. Nakonec přišel úspěch v kolumbijské telenovele Pasión de Gavilanes (Plameny vášně, vysílala TV Prima), kde ztvárnil postavu Franca Reyese. Stal se jedním z nejpopulárnějších umělců v Latinské Americe a Španělsku a otevřely se mu dveře do televizního a divadelního světa. Dvacet let už hraje v kolumbijských, španělských a mexických projektech. Na rodnou Argentinu si vzpomněl v okamžiku, kdy hrál divadlo, kde po dlouhé době hrál Argentince, mluvil rodným jazykem, a zatoužil se tak vrátit zpět. V ten okamžik ale přišla nabídka na seriál Falco a ta ho opět zdržela v Mexiku. V roce 2019 získal seriál ocenění Emmy Award. Slavný argentinský herec žije s kolumbijskou modelkou a herečkou Margaritou Muñozovou, se kterou se v roce 2013 oženil.

 

Estonsko

Üllar Saaremäe

Viimane Võmm – Poslední policista – Mikk Kotkas

Estonský herec, režisér, politik a punkový zpěvák se narodil v 23. listopadu 1969 v Kohta-Järve. Byl tvůrcem a producentem estonského festivalu punkových písní v roce 2008, za který získal národní cenu Estonský dobrovolník roku. Saaremäe se také angažuje v politice, je členem konzervativní strany Pro Patria a v letech 2009–2013 byl členem městské rady Rakvere. V letech 2017–2018 byl členem rady města Kadrina pro venkov a od roku 2019 je členem volebního obvodu kraje Lääne-Viru 14. Riigikogu. Ze vztahu s herečkou Tiinou Mälbergovou má dvě děti – Karla Roberta a Marii Ingriin.

 

Foto: TV Prima, archív

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353