Podívejte se, jak se Barbora Poláková noří do sněhu v novém klipu Sami dva

Po mezinárodním úspěchu v podobě zařazení kampaně ke klipu 2-8-5 mezi padesát celosvětově nejlepších marketingových počinů uplynulého roku dle Music Ally (mezinárodní platforma pro odborníky z oblasti showbusinessu) se Barbora Poláková dočkala dalšího uznání i doma. Aktuálně ji hřejí hned tři nominace na Ceny Anděl 2018, konkrétně v kategoriích Album roku za její loňský počin ZE.MĚ, Videoklip roku za v úvodu zmíněný živě přenášený klip 2-8-5, a nominována je také coby Sólová interpretka roku. Nominace hřejí možná o to víc, že při natáčení zbrusu nového klipu ke skladbě Sami dva pořádně promrzla.

Foto_Müjdat M. Sönmez_2

Klipová novinka, kterou Poláková režírovala opět s Jiřím Zemanem, vznikla během dvou dnů na asi nejemotivnější píseň z loňské albové novinky. „Sami dva je píseň o naději, o samotě, o svobodě, o smutku i o síle, a bylo docela těžké vyvážit správnou míru patosu, která k takové písni se smyčcovým orchestrem patří. Snažit se shazovat tu pravou míru by vedlo špatným směrem, ale podporovat ji by zase mohlo zároveň vyznít přes míru,“ zamýšlí se zpěvačka a herečka a přiznává, že se klip vlastně točil na dvakrát: „Nejdřív jsme loni na konci roku natočili první verzi ve studiu, ale pořád jsem citíla, že to není to pravé, a i když jsme do toho dali spoustu energie, nechtěla jsem pustit něco, s čím bych nebyla spokojená. Když jsem pak v lednu odjela na hory, najednou mi došlo, že tam je to ono…“

Foto_Müjdat M. Sönmez_1

Právě hustě zasněžené hory se ukázaly jako nejlepší místo pro natáčení. Pro celý štáb, který kromě Polákové a Zemana tvořil ještě kameraman Tomáš Moravec a dronař Jakub Marděšič, bylo toto prostředí ale také velkou výzvou. „Byla to trochu chůze po tenkém ledě nebo spíš vlastně hlubokém sněhu, protože při takovém docela důležitém obrazu očištění jsem si lehla do sněhu jen v tílku a kalhotkách… A nebyl to zrovna krátký záběr. Navíc kolem mne nesměl nikdo být, protože by byl z dronu vidět. Byl to opravdu zážitek. Potom jsem se oblíkla a chvilku běhala. A neonemocněla jsem. Bylo mi úplně dobře, jen jsem vypadala, jako když jsem se zezadu přismahla od sluníčka a zůstalo mi neopálené jen to tílko,“ směje se laureátka tří cen Anděl.

Foto_Müjdat M. Sönmez_3

Poláková navíc může svou sbírku okřídlených sošek již brzo rozšířit, když má díky albu ZE.MĚ hned tři želízka v ohni. „Mám obrovskou radost za všechny tři nominace. Každá pro mne znamená něco jiného a každé si moc vážím. Jsem i šťastná, že to je teď, kdy proběhla reforma v systému hlasování. Klip je pro mne měsíc příprav a spousta energie nás všech kolem, za nominací na Sólovou interpretku roku zas vidím všechny naše odehrané koncerty a Deska roku to je úplný vesmír! Být nominována s Lucií a Monkey Business je asi nad rámec toho, co jsem si kdy představovala,“ vyznává se zpěvačka, která se na podzim letošního roku chystá pokořit pražské Forum Karlín.

SU6389-2_mail

Podívejte se na klip Sami dva zde:

https://youtu.be/FzA9Nt5jGW0

Barbora Poláková Tour 2019

4. 10. – Zábřeh

5. 10. – Opava

9. 10. – Pardubice

11. 10. – Olomouc

12. 10. – Ostrava

19. 10. – Strakonice

20. 10. – Plzeň

26. 10. – Praha, Forum Karlín

1. 11. – Jihlava

2. 11. – Brno

9. 11. – Jablonec

15. a 16. 11. – Litomyšl

Foto: Supraphon / Müjdat M. Sönmez


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353