Podívejte se, jak Ondřej Ruml zpívá o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi

Ondřej Ruml vydal začátkem listopadu ne zcela tradiční album Zapomenutý příběh. Písně o lásce a světle, které si v sobě nese každý z nás, nyní doprovodí epický klip k písni Králové.

Zapomenuty pribeh - navrh

Králové jsou jednou z písní vánočního příběhu, který album vypráví. Režisérem klipu je Zdeněk N. Bričkovský, autor Zapomenutého příběhu. „Videoklip Králové je natočený jako Ondrova vzpomínka z dětství na osobní setkání se Třemi Králi… Ano, my všichni máme možnost dnes a denně tyto »dávné« příběhy prožívat, zpřítomňovat je, nechat je prostupovat do svého »obyčejného« života, být pozorovatelem a zároveň (chceme-li) i aktérem těchto posvátných událostí,“ říká režisér. Klip nasnímal vynikající český kameraman Martin Štěpánek. „Spolupráce s ním mě nadchla. Svému řemeslu opravdu rozumí. Přesně věděl, co chce. Takový způsob práce mě baví… Minipříběh, který se v klipu odvíjí, jsem několikrát osobně zažil – ať už z jedné nebo z druhé strany. Jsem rád, že se nám ho do klipu podařilo dostat,“ připojuje se Ondřej Ruml.

Písně Zdeňka N. Bričkovského spolu s nejznámější koledou Narodil se Kristus Pán v aranžích Davida Rottera protkané průvodním slovem Boleslava Polívky vyšly 9. listopadu na CD a digitálních službách a většinu z nich představí Ondřej Ruml i naživo na svých vánočních koncertech.

O. Ruml 3

Kdo je Ondřej Ruml?

Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k zajímavým umělcům naší hudební scény. S albem Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014) zaujal nejen posluchače, ale i hudební kritiky, kteří ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné. Na následujícím a cappella albu Nahubu (2016) plně potvrdil svoje pěvecké a výrazové schopnosti, svoji muzikálnost a bohatou výrazovou škálu. Zdeněk N. Bričkovský je český filmový, televizní a divadelní režisér, scénárista, kameraman a producent. Na tomto albu se představuje jako skladatel a textař. David Rotter je etablovaný hudebník a skladatel, zejména filmové a scénické hudby.

Podívejte se na klip Králové zde:

https://youtu.be/eauSPRwTfSU

Album Zapomenutý příběh poslouchejte / stahujte: https://WMCZ.lnk.to/ZapomenutyPribeh

Vánoční koncerty Ondřeje Rumla:

1. 12. – Jablonec nad Nisou

2. 12. – Liberec

10. 12. – Praha – Divadlo Radka Brzobohatého – křest alba – host Boleslav Polívka

14. 12. – Ostrava

15. 12. – Nové Město na Moravě

19. 12. – Nymburk

Foto: Warner Music / Matěj Třasák


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353