Podívejte se, jak Marek Ztracený navštívil 6 států během 56 hodin!

Marek Ztracený vydává dnes, v pátek 8. června, nové studiové album Vlastní svět. Současně představuje i letní video k písni MinuLost, aneb jak navštívit 6 států za 56 hodin! „Viděl jsem víc zemí za 56 hodin než za celý svůj život. Nejkrásnější místa Evropy mi hrají v klipu hlavní roli a je to jeden velký šílený příběh,“ popisuje vznik nejnovějšího klipu Marek Ztracený.

Foto_Petr_Kurečka_mail_6

Marek Ztracený vydává 8. června u Supraphonu své páté řadové album, na kterém poodhalí Vlastní svět. Album nabízí i aktuální singl MinuLost, jde o tanečně laděnou letní píseň, kterou výrazně podtrhuje zdařilý videoklip. Natáčelo se v Paříži, Londýně, Římě, Barceloně, na Mallorce, ale zahrál si i Karlův most v Praze. Od nápadu na realizaci až po konec natáčení neuplynul ani týden. Marek prakticky ihned od nápadu sedl se zkušeným kameramanem a režisérem Ondřejem Soukupem do letadla a navštívili spolu 6 států během 56 hodin!

 

Podívejte se zde: https://youtu.be/7TKT_tb8DvI

image001

Marek Ztracený upřesňuje: „Když přišla řeč na klip k písni MinuLost, uvědomil jsem si, že to bude složitější než kdy jindy. Po chvíli přemýšlení jsem si říkal ,co ho nahrát někde u moře,ʻ pak mě napadlo ,co třeba v Paříži nebo v Londýně?ʻ Říkal jsem to kamarádovi a on se na mě podíval a řekl ironicky ,nechceš rovnou objet celý svět?ʻ Byla středa a já ve čtvrtek měl koupené letenky do osmi zemí Evropy a po odehrání víkendových koncertů, jsme s kameramanem Ondrou Soukupem najednou seděli na letišti v Praze. Měl jsem jediné tři dny volna mezi koncerty a rozhodl se, že během 56 hodin obletíme osm hlavních měst Evropy a v každém natočíme kousek. Jako obvykle mi většina lidí řekla, že jsem blázen. ,Víš jak je to drahý a náročný na produkci?ʻ No, a já jim řekl, že žádnou produkci nechci. Prostě pojedeme a budeme improvizovat a bavit se.“

Vznikl letní optimistický klip, který podtrhuje vyznění celé písně MinuLost, kterou můžete již nyní ji můžete slyšet z radiového éteru.

 

Na klip se podívejte zde: https://youtu.be/7TKT_tb8DvI

 

Natáčení videoklipu neproběhlo bez problémů, ale stihnout za 56 hodin nakonec navštívit šest míst po celé Evropě je výkon. Marek Ztracený říká: „Dovolená to nebyla. V každé zemi jsme měli pár hodin, některá letadla měla zpoždění i šest hodin a jedno z nich, to do Curychu, nám uletělo. Nakonec jsme stihli šest natáčecích míst, ale i tak jsme měli pět hodin materiálů na tříminutový klip. Potkávali jsme různé lidi a říkali jim, že točíme hudební videoklip a zda se nechtějí zapojit. Většina se přidala a zažili jsme situace, na které nikdy nezapomenu. Klip je v mých očích úžasný a je důkazem toho, že všechno jde, když se chce. Viděl jsem víc zemí za 56 hodin než za celý svůj život. Nejkrásnější místa Evropy mi hrají v klipu hlavní roli a je to jeden velký šílený příběh.“

Pokud bychom celý příběh natáčení vyjádřili čísly, vypadalo by to asi takto:

7 000 km + 56 hodin + 49 km chůze + 5 hodin spánku = 1 videoklip MinuLost

Foto_Petr_Kurečka_mail_5

Nové album Vlastní svět, obsahuje 11 vyrovnaných skladeb. Vychází po tříleté pauze a nabízí krom jiného i megahity, známé z vysílání tuzemských rádií Léto 95 či Vlastní svět. Naleznete zde i baladu Naše cesty, nebo skladbu Dvě lahve vína (Lajlalalaj), nechybí ani duet s Martou Jandovou Počasí. Potvrzením Markových autorských kvalit je i jeho aktuální spolupráce s Karlem Gottem, pro kterého napsal titulní skladbu jeho nového studiového alba Ta pravá.

SU65342

Foto: Supraphon / Petr Kurečka