Podívejte se, jak Eva Burešová tančí a zpívá v klipu Já tě znám

Herečka a zpěvačka Eva Burešová se spojila se skupinou I.V.M. a výsledkem jejich snaže ní se song a klip Já tě znám. Kapela I.V.M. pochází z malebného Podivína na Jižní Moravě z kraje vína. Není divu, že jeden ze členů I.V.M. propadl vínu, nutno upřesnit, že jeho pěstování, sklízení, zrání a stáčení.

Ale ještě víc než vinice baví nejen kapelníka, ale celou partu, koncertování a práce na nových písních. Kapela má za sebou úspěch s klipem Já tě znám, kde s nimi tančí a účinkuje i herečka a zpěvačka Eva Burešová a producent Lukáš Chromek.

V uplynulém roce plném omezení, měli více než dost času na skládání a tak se rozhodli natočit nové album, které se bude jmenovat Exit 41 a bude na něm i nový singl Chvíli sám, který je zatím nejemotivnější skladbou, kterou skupina nahrála. Do této atmosféry, prakticky bez koncertů, totiž vpadla zásadní zpráva.

Každá píseň z alba má svůj příběh, ale to co bylo inspirací pro Chvíli sám není jednoduché ani veselé téma. Píseň vznikla v době, kdy zpěvákovi kapely, Radimu Pacalovi diagnostikovali těžké onemocnění. „Loni jsem zažil nejtěžší chvíle v životě. V únoru mi diagnostikovali rakovinu slinivky a v tu chvíli se mi převrátil život doslova naruby. Později mi sice diagnózu upřesnili na neuroendokrinní tumor na slinivce, nicméně pořád šlo o vážnou situaci. Chodil jsem do lesa, který miluji a přemýšlel, co musím rychle dokončit a dodělat, protože nemoc asi půjde velice rychle. Někomu to může přijít hodně zvláštní, ale krom rodiny, což je pro mě přirozeně na prvním místě, jsem myslel taky na naši hudbu, kterou děláme, a abych stihl dodělat rozpracované písničky na nové album, protože jsem chtěl, aby po mě něco zůstalo.“ vypráví Radim Pacal z I.V.M.

„Vím, že Radim chtěl tehdy utéct pryč, být sám od všech, nechtěl ani chápat věci, co se kolem něj dějí, měl pocit, že okolí mu ani nerozumí…všechny ty proticovidová nařízení, volby, očkování a on chtěl být jen a jen sám. Dnes jsem pyšný na to, jak to Radim zvládl a doslova se obětoval i pro kapelu. Na léto jsme měli domluvené turné s Xindlem X a nechtěli jsme ho zklamat. Radimův stav se po operaci měnil ze dne na den. Dodnes si pamatuji, jak jsme jeli na první koncert a on se nadopoval obrovským množstvím prášků a čokolády, aby sebral veškerou svoji energii a vstoupil na pódium. Nikdo nic nepoznal, ale následně se z toho týden dostával, protože jeho tělo na to ještě nebylo připravené.“ říká kytarista Svaťa Hřebečka.

Natáčení aktuálního klipu Chvíli sám bylo opět v režii Radima Věžníka, který stojí i za předešlými klipy, jako například již zmiňovanou filmovou píseň Vzpomínám nebo zatím nejznámější song s Evou Burešovou Já tě znám. Nová píseň má specifickou atmosféru a text vystihuje nejen těžké zpěvákovo období, ale i atmosféru minulých měsíců.

Na klip se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=kl23JZ7iv3M

 

„To že byla operace úspěšná a v současné době jsem v pořádku a v podstatě zdráv, považuji za zázrak a dává mi to chuť a sílu do další práce s kluky z kapely. Už se moc těším, až budeme moci představit písně z nového alba na našich koncertech.“ doplňuje zpěvák Radim Pacal. Co skrývají tři písmena I.V.M. v názvu skupiny? I.V.M. – In Vino Musica aneb Ve víně je hudba. Jinak to ani nemůže být u hudební skupiny z jižní Moravy.

 

Na klip s Evou Burešovou se můžete podívat zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=-GCNQHm9E18

 

Foto: Pavel Hotárek, TV Prima, archiv kapely I.V.M.