Podívejte se, jak Barbora Poláková vytvořila první instagramový videoklip

Barbora Poláková na svém instagramovém profilu živě vysílala svůj nový klip k písni 2-8-5 ze své poslední desky ZE.MĚ! Stala se tak vůbec prvním interpretem, který na této sociální síti vysílal a zároveň natáčel videoklip!

Foto © Ksana Fedorova @ksana_fedorova (Bára a Pavel Cejnar__ Barbora Poláková @barbora_polakova_ofiko, Pavel Cejnar @pavelcejnar

V úterý 12. září 2018 v 18:45 Barbora Poláková na svém instagramovém profilu živě vysílala svůj nový klip k písni 2-8-5 ze své poslední desky ZE.MĚ. Živě vysílaný klip na jeden záběr je naprostou novinkou na české hudební scéně. Do vydání této tiskové zprávy se nepodařilo najít ani nikoho jiného na světě, kdo by podobnou formu hudební klip představil. Na scénáři a režii se Barbora Poláková podílela s  Jakubem Machalou a vzhledem k tomu, že vše natáčela na svůj telefon, stala zároveň i kameramanem klipu.

Foto © Martin Pibyl @_pjubs_ (dva kluci u auta _ MenT @ment97, FattyPillow @fattypilloww

Největší nervy jsem měla z toho, abych nepokazila záběr. Měla jsem přesný timing na každého, aby mi to vycházelo správě na refrény. A bála jsem se, že někoho nezaberu přesně. A ono to potom všechno vyšlo. Bylo to euforie! Jeden z nejtěžších úkolů bylo vymyslet jak zapojit a synchronizovat zvuk. Měla jsem na sobě přidělanou jednu krabičku s odposlechem do uší a druhou spojenou s mobilem. Tam vedl kabel, který nejde běžně pořídit. Bylo to složité vyrobit.“ Popisuje komplikovanou situaci při natáčení hlavní protagonistka.

Foto © Tomáš Třeštík

Do svého živě vysílaného klipu přizvala hvězdy českých sociálních sítí (Shopaholic Nicol, Pedro, MenT, FattyPillow, Tary, Koki, Duhovka, Radka Třeštíková, Mariana Prachařová, Pavel Cejnar, Hustej Vercajk, Pavel Liška a Jan Revai jako Vandráci a další), které zároveň ve stejný čas na svých instagramových profilech živě vysílaly klip ze svého úhlu pohledu, a tím vznikla neobyčejná on-line instagramová »pavučina«, kdy si sledující mohli sami vybrat, čí vysílání budou sledovat a vidět celý klip a prostředí, ve kterém vzniká, z různých úhlů.

Foto © Tomáš Třeštík

Společně s uvedenými hvězdami českého internetu nechyběli herci a herečky z řad přátel Barbory Polákové, kteří se často v jejích klipech objevují: Hana Vágnerová, Petra Nesvačilová, Marie Štípková, Markéta Frösslová nebo Jiří Zeman. Objeví se zde i členové kapely Barbory Polákové a v neposlední řadě na padesát známých a kamarádů, kteří se do přípravy tohoto unikátního živého vysílání zapojilo.

V klipu jde Barbora ze svého pokojíčku, přes kavárnu, místnost, kde se paří počítačové hry, diskotéku, tetovací studio, vyletněnou louku až do helikoptéry, kterou odletěla a ukázala nám z ní pohled na zem, kde její přátelé mezitím vytvořili obrovský nápis 2-8-5.

Píseň 2-8-5 hledá odpověď na otázku, kolik potřebuje mít člověk na sociálních sítích přátel či sledujících, aby byl šťastný. „Přemýšlela jsem nad tím, proč a kolik ideálních světů chceme vlastně sledovat. A co to s námi dělá. Kromě inspirace, kterou instagram bezesporu je, to jsou i pocity chtění a vlastní méněcennosti. Píseň komentuje tenhle svět, který je všude kolem mne. Není to kritika a není to oslava. Je to čistě komentář. Jsem šťastná, že vyšel zamrzlý záběr na puberťáky sedící na gauči, jak koukaj do mobilů. Je to pro mne silný obraz,“ dodává k písni autorka.

Za necelé dva dny vidělo klip skoro tři sta tisíc diváků. Živě ho na instagramu shlédlo přes tři tisíce uživatelů, v instastories během dvaceti čtyř hodin pak sedmdesát tisíc. Na sociální síti facebook už k dnešnímu dni přes dvě stě dvacet tisíc uživatelů. Koncem příštího týdne připravuje Bára nový klip, který vzniká ze záběrů z natáčení od zhruba padesáti lidí, kteří prožili společný okamžik z různých úhlů pohledu. Na záznam videa z instagramového vysílání se můžete podívat na facebookovém profilu Barbory Polákové https://www.facebook.com/BarboraPolakovaOfiko

Album ZE.MĚ. vydal Supraphon na CD, digitálně a nyní k dispozici i na LP.

Album ZE.MĚ na Supraphonline:

https://www.supraphonline.cz/album/372890-ze-me

Foto: Supraphon / Tomáš Třeštík, Martin Pibyl, Ksana Fedorova