Petr Rychlý: Moje životní krédo? Nebrat se tak vážně!

Ordinace v růžové zahradě 2 vstupuje do další, už osmé, sezony a možná právě proto, že zpříjemňuje divákům úterní a čtvrteční večery už řadu let, stále patří k nejsledovanějším pořadům televize Nova. A i v nové sezoně se mají diváci na co těšit. Scenáristé připravili napínavé příběhy a zápletky plné emocí a zvratů, které ovlivní životy hlavních hrdinů. Nebude mezi nimi chybět ani Čestmír Mázl v podání Petra Rychlého, který je jednou ze stálic seriálu. Jeho postava patří mezi divácky nejoblíbenější. Je to možná i tím, že Čestmír má své klady, ale i zápory. Prochází neustále vývojem a vše, co se mu přihodí, má vliv na jeho postoj k životu.

Prozradíte, co čeká na Čestmíra Mázla v další sezoně?
Moc toho prozrazovat nemůžu, můžu jenom malinko nastínit. Začne to velmi dramaticky, ne vlastí vinou se rodina Mázlova ocitne v dopravní nehodě. Čestmíra doběhnou rodinné problémy a vztah mezi ním a Magdou se začne hroutit!

Jak se ztotožňujete s postavou doktora Mázla? Je vám v něčem podobný?
Po sedmi letech natáčení už nepoznám, kdo je Petr Rychlý a kdo Čestmír Mázl. Oproti mně je Čestmír lehce stydlivý a situace řeší někdy velmi zbrkle. Co nás spojuje, je láska k rodině a dětem. A také ta bláznivá překvapení, která někdy vyjdou rodinu pěkně draho.

Vaše postava doktora Mázla je velmi oblíbená, proč tomu tak je?
Je to asi tím, že Mázlova rodina řeší stejně reálné problémy jako tisíce rodin v naší republice. Problémy s dospívajícími dětmi, zpackaný nákup pozemku, finanční tíseň a to všechno okořeněno trochou humoru. Navíc naše rodiny neustále drží harmonicky pohromadě, a to může být důvodem, že se ve světě špatných zpráv stáváme oblíbenými postavami.

Sledujete sám nějaký seriál nebo Ordinaci v růžové zahradě 2?
Je to paradox. My, kteří pro televizi pracujeme, máme velmi málo času se na ni ještě dívat. Velmi málo se dívám na seriály. Při mém pracovním vytížení ani seriál sledovat nemohu. Vidím spoustu zahraničních seriálů v dabingovém studiu, kde některé seriálové hrdiny namlouvám. Někdy se ale z pracovních důvodů na Růžovku podívám.

Kterou postavu z Ordinace v růžové zahradě 2 máte nejraději?
Mojí oblíbenou postavou je Magda Mázlová. Je to tím, že s touto postavou hraji nejdéle a navíc herečka Markéta Častvaj Plánková je skvělá parťačka.

Jaký je váš životní styl? Žijete zdravě?
Zas tak zdravě nežiji, ale jsem zastáncem všeho s mírou. Snažím se trochu hýbat a trochu cvičit. Jednou za týden hraji tenis. To je úžasný sport. Stačí jeden parťák a už se hraje. Pěkně se u toho vylítám a uvolním.

Jaké je vaše životní krédo?
Nebrat se tak vážně.

Rozhovor Lukáše Hejlíkem alias MUDr. Jáchymem Kalinou čtěte na TopVIP.cz již zítra.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353