Petr Čech: Medializace českého fotbalu není nejlepší

Jan Kraus se sešel s Petrem Čechem v Londýně, přímo v areálu fotbalového klubu Chelsea. „Vy jste v Chelsea vítaně nejúspěšnější cizinec, že ano?“ začal povídání Jan Kraus. Řeč se hned stočila na rozdíl mezi českým a anglickým fotbalovým prostředím. „Ona ani medializace českého fotbalu není nejlepší,“ poznamenal k tomu Petr Čech s tím, že v Česku nechodí tolik diváků jako v Anglii. „Medializace je jedna věc, ale faktickej stav je úplně katastrofální,“ doplnil ho Jan Kraus.


„A ten trenér je ve fotbale tak důležitej, že ho po špatných výsledcích vyhazujou?“ ptal se dál Jan Kraus. „Ono je jednodušší vyhodit jednoho trenéra než jedenáct hráčů,“ pousmál se Petr Čech. „A dá se dělat něco s tím, když přijde novej trenér a nesedí vám?“ rozvinul myšlenku Jan Kraus. „Já se vždycky snažím pracovat na sto procent, aby trenérovi nezbývalo nic jiného než mě postavit do brány. A pak už je to jen na mně,“ popsal Petr Čech svůj přístup. Ještě jednou se Petr Čech vrátil k rozdílu mezi českými a anglickými fanoušky. „V Anglii třeba prohráváme tři nula, ale lidi celý zápas fandí. Vypískají nás, až když skončí. V Česku na vás křičí nadávky už od začátku, a to i když vedete. Navíc jak chodí málo lidí, tak je na hřišti všechno slyšet.“ „On je český fotbal odrazem český společnosti. To je podobný jako tady,“ vysvětlil rozdíly Jan Kraus.


Do sedmého dílu Show Jana Krause přijali pozvání Jana Krause: jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Petr Čech, spisovatelka Irena Obermannová a historik a badatel v oboru trpaslíků Václav Houfek. S Petrem Čechem si Jan Kraus povídal zejména o tom, jaký obrovský rozdíl je mezi českými a anglickými fotbalovými poměry. S Irenou Obermannovou si promluvil o její Tajné knize a o roli Václava Havla a mužů vůbec v jejích románech. S Václavem Houfkem podrobně probral výskyt trpaslíků a jejich pravlast, kterou mají být právě Čechy. Premiéru sedmého dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 14. října ve 22.10 hodin na Primě.

Foto: TV Prima / Dagmar Hájková


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353