Petr Bende: Když mě něco naštve, tak to potom lítají kotle!

V sobotu 15. února ve 20.15 hodin odvysílá televize Prima další díl soutěžní show Máme rádi Česko. V týmu Jakuba Prachaře nastoupí modelka a moderátorka Diana Kobzanová, zpěvák Matěj Ruppert a sexuolog Radim Uzel. Proti nim pod vedením Martina Dejdara budou bojovat herečka Kateřina Hrachovcová, zpěvák Petr Bende a farář Zbigniew Czendlik. A právě Petrovi Bendemu jsme položili pár otázek.


Jste soutěživý?
Jak kdy a jak v čem.  Tak určitě do jisté míry jsem, už jsem prošel několika pěveckými soutěžemi, taky s kapelou jsme sjezdili nějaké festivaly. Takže spíš v hudbě to bylo o tom, aby se moje muzika dostala do nějakého širšího povědomí, vědomostní soutěže – ty ne.

Jste třeba hravý? Necháte se při hře vyprovokovat?
Když jsem byl malý, byl jsem zuřivější a nechal jsem se vyprovokovat, táta je původem Maďar, takže tu maďarskou krev v sobě mám – jako když mě něco naštve, tak to potom lítají kotle.  Jinak jsem ale velmi klidný člověk. Na druhou stranu – když mi o něco jde, tak zatnu zuby a jdu po tom!

Těšíte se na dnešek?
Těším se, moc jsem se teda nepřipravoval, jen jsem dneska ty tři hodiny, co jsem jel z Ostravy ve vlaku, sledoval jeden přenos. Je to ale pozitivní, jde o srandu, moc se mi to líbilo. Myslím taky, že je fajn, že je to o Česku, že u nás lidi kolikrát víc vědí o zahraničí než o vlastní zemi.

Co máte na Česku rád a co vám naopak vadí?
Mám rád českou pospolitost, naše tradiční rodinné zázemí, mám rád české vesnice, hrady, naše typické krajiny. Vadí mi, že jsme někdy zbytečně při zemi a bojíme se ozvat, ale to je všechno podmíněno komunistickým režimem, který v nás vypěstoval to, že se nic nesmí naplno říct, všechno se tutlá a říká za zády.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353