Peter Nagy: V roce 2019 dosáhnu šedesátky

Nové album Petera Nagye Pianko, které právě přichází na trh, by se také dalo nazvat Hity a balady v akustickém podání. Obsahuje totiž třináct písní oblíbeného slovenského skladatele, textaře a zpěváka v akustických verzích.
NAGY_PIANKO_klavir_2

Co mohou očekávat vaši fanoušci na albu konkrétně?

Písně, které už znají, jako Poďme sa zachrániť, Psi sa bránia útokom, Parfémy, Revolver a Muzika, Milenci na snehu, Nad nami zomrel skladatel, Zákony hada a další plus nový song 50 žiraf. To vše v doprovodu akustické kytary, klavíru Pavla Bartovice a smyčcového kvartetu pod vedením druhého houslisty Orchestru Slovenského Národního divadla Milana Adamce.

NAGY_port_Bali_111

Chtěl byste upozornit na některé důležité koncerty v České republice?

První se uskuteční ve Zlíně 21. listopadu ve 20 hodin v novém Kongresovém centru a druhý bude 25. listopadu v Praze na Žofíně.

Můžeme na nich očekávat hudební hosty?

Diváci si budou muset vystačit s mojí maličkostí. (smích) V akustické podobě uslyší dvacet pět písní plus moje humorné komentáře, kterými bych rád koncerty odlehčil.

Nagy_Pianko_solo_Domi

Dvacet pět písní? Na Pianku je jich jen třináct. Kdy se objeví deska se zbývajícími?

Natočené už jsou všechny. Přišlo mi ale škoda, vydávat je na jednom albu, takže příští rok vyjde druhý díl. Jelikož navíc dosáhnu v roce 2019 šedesátky, připravujeme na její oslavu také speciální koncertní turné, tentokrát i s hosty.

Pianko ukázky:

https://www.youtube.com/watch?v=SM6ea4PDatk

https://www.youtube.com/watch?v=heRK0N5gf2s

https://www.youtube.com/watch?v=hdQTYrueYKQ

NAGY v Kresle_1aSE Peter Nagy-Port_2017_1CROP Peter NAGY _PIANKO_333 Nagy_Spain_2017_1 NAGY_Spain_2017 NAGY_port_Bali_111 NAGY_Pianko_tour_1Crop_landscape NAGY_Pianko_tour_1_Crop_Port Nagy_Pianko_solo_Domi NAGY_PIANKO_Q_sept17 NAGY_PIANKO_klavir_2 Nagy_Klavir_111_PIANKO NAGY_cd_PIANKO__FB bann NAGY_cd PIANKO cover_web (002) NAGY_2017_Port_1b

Foto: Archiv Petera Nagyho


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353