Pepa Vojtek: Jsem velký trémista

Na obrazovkách TV Nova a Markíza propukne souboj o nejkrásnější hlas v pěvecké reality show Hlas ČeskoSlovenska! Talentovaní zpěváci pod vedením koučů – Michala Davida, Dary Rolins, Rytmuse a Pepy Vojtka – budou usilovat o vítězství v celosvětově úspěšné televizní show! Nezáleží na vzhledu, rozhoduje pouze pěvecký talent! Holandský formát The Voice of…, který ohromil celý svět, se česko-slovenským divákům představí 12. února 2012. Poprvé v historii televizních show si koučové budou svůj tým vybírat na základě jediného smyslu – sluchu. Jedním ze čtyř koučů je i rocker a muzikálový zpěvák Pepa Vojtek.


Od roku 1988 je zpěvákem skupiny Kabát – jedné z nejslavnějších českých kapel novodobé historie, která prodala přes milion hudebních nosičů. S Kabáty získal rocker Pepa Vojtek desítky hudebních ocenění – ceny Český Slavík, Anděl, cenu organizace OSA a mnoho dalších. V roce 2008 získala skupina cenu za nejprodávanějšího interpreta patnáctiletí. Zpívá také v muzikálech, například Dracula, Baron Prášil, Kleopatra, Tři Mušketýři, Kat Mydlář nebo Hamlet.

Proč jste přijal úlohu kouče v Hlasu ČeskoSlovenska?
Protože mi to připadalo jiné než všechny ty show, které dosud v televizi byly. Hned na začátku jsem řekl režisérovi, že nechci nikoho urážet a vyhazovat ho z pódia. Na to já nemám povahu. Bylo mi řečeno, že je tato show o zpěvu jako takovém a navíc o lidech, kteří už se zpěvu věnují a nejsou to úplní amatéři. Tak jsem si řekl, že po dvaadvaceti letech, co pracuji v této branži, bych mohl zkusit i jiné vody než jen muzikálové a rockové. Proto jsem nabídku přijal.

Už máte vymyšlenou bojovou strategii?
Mojí jedinou strategií bude fakt, že si nebudu na nic hrát. Budu přirozený, takový, jakého mě lidi znají. Protože pokud člověk začne vybočovat ze své přirozenosti a začne se tvářit jinak než má, tak to publikum pozná a je to kontraproduktivní. Když se nám v týmu něco povede, budu moc rád, ale když ne, tak bohužel. Život jde dál. Podle mě je to ale z devadesáti procent na soutěžících. Ti lidé mají svůj styl zpěvu a my kouči bychom jim měli pomoci s aranžemi písniček, dát to celé nějak do kupy, a to pak předvést na pódiu. Budu se snažit v každém najít jeho přirozenost.

Kdybyste byl na začátku, přihlásil byste se do Hlasu?
Já jsem velký trémista, proto bych do toho nemohl jít. Navíc bych trnul hrůzou, že mě nevyberou a o to by byla moje tréma ještě větší, prostě na to nemám nervy. My jsme hlavně na začátku dělali hudbu spíš jako zábavu a na nějaký soutěže jsme vůbec nemysleli.

Nechtěl jste se hudbou živit?
Kdo mohl v roce 1988 počítat s tím, že budeme mít za dvacet let prodáno přes milion CD a hrát na stadionech? Byl to náš koníček a mně se splnil velký sen, živím se tím, co mě opravdu baví.

Zítra čtěte rozhovor s moderátorkou Tinou.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353