Pejsek s kočičkou mají unikátní »modré« vinylové elpíčko

Kdo by neznal dva nerozlučné kamarády pejska a kočičku, kteří dětstvím provedli miliony dětí. Kultovní kniha Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce se dočkala po devadesáti letech volného pokračování. Nyní se pejsek s kočičkou dočkali unikátního »modrého« elpíčka.

Čtyři příběhy z knížky nyní vyšly v audiopodobě v limitované edici na LP desce s modrým vinylem. Spolupráci na tomto edukativním audio projektu přijali zpěvačka a moderátorka Heidi Janků, která namluvila kočičku, imitátor a zpěvák Libor Petrů, který propůjčil hlas pejskovi a herec Michal Gulyáš se představí v roli vypravěče. „Teď si musím koupit gramofon, abychom si mohli elpíčko pustit a poslechnout,“ přiznává se smíchem Michal Gulyáš.

„Pejsek a kočička jsou moje dětství. Byla to má nejoblíbenější dětská knížka, což asi pro celou mou generaci. Hrozně ráda jsem si v ní listovala a četla. Moc se mi líbil sloh, jakým je napsaná a byla jsem nadšená z kreseb. Byly jednoduché a proto jsem měla pocit, že bych to tak jak to namaloval pan Čapek, namalovala i já i když mi jinak malování moc nešlo,“ přiznává zpěvačka a moderátorka Heidi Janků. „Potěšilo mě, že jsem byla oslovena, abych namluvila kočičku. Vrátila jsem se tak do dětství. A moc se mi líbí i nové ilustrace, které jsou barevné, plastické a oproti těm původním velmi složité. Doba se změnila a dnes musí děti u knížky zaujmout i kresby a myslím, že nová podoba pejska a kočičky tento účel splní,“ usmívala se Heidi, která čte kočičku vyšším hláskem a nezapomíná se protahovat, kroutit či vrnět.

Unikátní LP deska Nové příběhy pejska a kočičky 1 je v prodeji v Knihách Dobrovský v exkluzivní limitované edici pouhých 300 kusů. Příběhy pejska a kočičky ukazují dětem nenásilnou formou dobro, ale i co je v životě správné a co naopak není.

 

Více infa zde:

 https://www.knihydobrovsky.cz/audiokniha/nove-pribehy-pejska-a-kocicky-336844416

Foto: MV knihy / Václav Nekvapil