Pavel Novák ml. v Austrálii: Bachaři na mě ve vězení v Melbourne řvali a chovali se naprosto nekompromisně a tvrdě!

Letíme na druhou stranu zeměkoule do naprostého neznáma. Žijí tam protinožci, lidožrouti a jedovatí plazy, pavouci a jiná havěť. Na stromech se tam prý líně válí koaly v rauši, klokana můžete potkat kdekoliv. Země je prý strašně rozlehlá, krásná a někdy drsná. Sluníčko tady hřeje i v zimě a teplota oceánu se v průběhu roku nemění. Austrálie. To všechno jsem si o této zemi přečetl a říkal mi to i můj táta, který tady koncertoval v roce 1997. Je to pravda?“ ptal se sám sebe zpěvák Pavel Novák ml. před odletem do Austrálie.

kolaz-pn-vezen

Syn legendárního interpreta hitů Nádherná láska, Vyznání, Pihovatá dívka, Malinká, Chci zapomenout, Jdou panenky trávou, nebo Morava vyrazil za klokany i se svou manželkou Evou zazpívat krajanům. „Vyzkoušel jsem si tady na vlastní kůži vězení. V Melbourne jsem se nechal zatknout a prožít si celý proces, včetně uvěznění. Opravdu velký zážitek. Bachaři na mě řvali a chovali se ke mně naprosto nekompromisně, tvrdě,“ přiznává v telefonním hovoru z druhého konce světa.

„Zapívat si vedle pomníku a nebo sochy Bona Scotta ze skupiny AC/DC legendární Highway to Hell, tak to bylo něco. A sednout si v Sydney na stejné místo, jako seděl v roce 1997 můj otec, tak to bylo něco, co se ani nedá moc popsat slovy. Celé tělo se mi třáslo a naskakovaly ta nejzvláštnější myšlenky. Na chvíli jsem se s ním spojil. Bylo to nepopsatelné, vzrušující,“ přiznává Pavel Novák ml. jehož otec podlehl rakovině prostaty 11. února 2009 po osmiletém boji v přerovské nemocnici.

zttttt

„Při nákupu nelze přepočítavat na koruny, ale šokovala mě vysoká cena chleba a všeho pečiva. Chléb tady stojí 8–10 australských dolarů, což je zhruba 140–160 korun a celé grilované kuře přijde na 12 australských dolerů. Místo našich otravných holubů jsou tady ukřičení Kakadu. Jsou krásní, jsou všude, jsou hluční. A ještě dva důležité poznatky: V Austrálii si nikdo s ničím neláme extra hlavu a lidé se tu dožívají vysokého věku, protože většina jich tady sportuje. Od malých až po seniory,“ dodal Pavel Novák ml., který je spolu se svým tátou i s dalšími interprety zastoupen na novém písničkovém CD Nové písničky pejska a kočičky, které vyšlo nyní k Mezinárodnímu dni dětí.

novak pavel kkkkkkjjjjj IMG_4851 60345187_770288326700681_3567918496308264960_n CD montáž.indd

Foto: Archív Pavla Nováka ml.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353