Pavel Novák ml. už zná výsledky biopsie prostaty

Takže po neskutečně dlouhém čekání mám kompletní výsledky biopsie prostaty, kterou jsem před necelými dvěma týdny podstoupil. Pro lidi to asi nebude zajímavé, ale pro mě je to skvělá zpráva. I ta druhá polovina (6 odběrů) nakonec po dlouhém váhání vyhodnotili v laboratoři jako negativní. Potvrdili nějaké změny a zánět, ale karcinom se zatím nepotvrdil. Uffffff,“ oddechl si zpěvák a syn naší pěvecké legendy Pavel Novák ml. Zdaleka ale ještě nemá vyhráno a pomyslný Damoklův meč v podobě rakoviny prostaty nad ním i nadále visí. „Budu muset ale nepříjemné vyšetření absolvovat do šesti měsíců znovu, aby se to potvrdilo,“ přiznává Pavel Novák ml..

Pavel Novák ml. IMG_5277

Každopádně mi to znovu otevřelo naplno oči o tom, jak je zdraví strašně křehké. V době čekání jsem byl opět pro Dětskou hemato-onkologickou kliniku Fakultní nemocnice v Olomouci dělat Dětský den. Spolupracuji s nimi již pět let. Tady jsem si uvědomil při návštěvě uzavřeného oddělení, kde byly dvě batolata šestnáct a dvacet týdnů po narození s leukémií, jak si náš osud nevybírá. Ani podle věku, podle jména, podle povahy a kvality člověka… Prostě nikdo nejsme imunní. V této činnosti jsem rozhodnutý pokračovat, pokud mi budou stačit síly a zdraví,“ přiznává Pavel Novák ml., který podporuje charitativní projekt Na dětech záleží (www.Nadetechzalezi.cz).

Pavel Novak ml s mamou a Karlem Gottem

Rovněž bude i nadále ambasadorem Šance a výstavy Větší než velká výzva a nově bude podporovat fotografickou výstavu, která by měla vyburcovat chlapy k preventivním vyšetřením prostaty. Autor fotografií a publikace je známý fotograf a pedagog Jindřich Štreit. Výstava má název Tichá nemoc – Silent disease. „Dokonce tam má dvě velkoformátové fotografie i můj otec. Jsou to silné fotografie z nemocnice,“ přiznává Pavel Novák ml.

Pavel Novák s manželkou a dětmi v polovině sedmdesátých let minulého století

Budu se snažit o této nemoci mluvit otevřeně a i proto jsem dal souhlas s natáčením všech vyšetření i biopsie prostaty pro dokumentární režisérku Libuši Rudinskou. Ona se mnou točila celý čas a vyšetření v nemocnici. Byla se mnou i v těch chvílích, kdy jsem se musel rozhodovat, co bych pro léčbu byl ochoten vše obětovat a podstoupit,“ dodal Novák.

Pavel Novák měl v devadesátých letech kapelu Family kterou tvořili jeho dva synove a dcera s manželem

Pro mě je to jedno malé velké současné vítězství a malinké uklidnění, že ne vše musím po otci PROZATÍM zdědit,“ rozloučil se s nadějí v hlase Pavel Novák ml. jehož otec Pavel Novák zemřel v roce 2009 právě na rakovinu prostaty.

Pavel Novák ml. IMG_5296

Foto: Archív Pavla Nováka ml.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353