Pavel Novák ml.: Trvalo to dlouho, než jsem si uvědomil, že mám výjimečného tátu

Pavel Novák ml. pokračuje v odkazu svého otce, legendárního zpěváka Pavla Nováka, který před deseti lety zemřel. Dnes vystupuje Pavel Novák ml. nejen s hity svého tatínka, ale rovněž jezdí po školách s dětskými pořady, které jeho otec vymyslel a složil a otextoval k nim písničky.

Pavle, kdy jste si poprvé uvědomil, že je váš tatínek populární zpěvák a lidé ho mají rádi? „Ono to dlouho trvalo, než jsem si uvědomil, že mám výjimečného tátu. Já to v dětství moc nevnímal, přišlo mi normální, že jsem se pohyboval mezi muzikanty, zpěváky. Vaškovi Neckářovi jsem říkal strejdo, Heleně Vondráčkové teto… Doma se objevovali lidé, které jsem potom viděl i v televizi a nebyli to jen zpěváci, ale i známí sportovci. Třeba Vašek Nedomanský a Vlado Dzurila k nám jezdili pravidelně a byl jsem i na jejich svatbách. Až ve škole jsem to začal vnímat, protože se děti začaly vyptávat,“ říká Pavel Novák ml. v aktuálním čísle časopisu Naše rodina.

Jaký byl vůbec Pavel Novák tatínek? „Velký sportovec, velký srdcař, obětavý. Na mě měl ale od mládí ty nejvyšší nároky. Prostě mi nějak nalinkoval dětství. Chodil jsem plavat, chodil jsem do klavíru, na němčinu. Neměl jsem moc volného času. Ze začátku mi to nevadilo, ale potom jsem začal závidět klukům, že chodili hrávat po škole fotbal, jezdili k Bečvě hrát na kolech různé honičky. Prostě užívali si dětství na dvorech a u řeky. Já měl pořád nějaké povinnosti. On to táta myslel dobře, ale nějak jsem to v té době nechápal,“ vzpomíná v Naší rodině Pavel Novák ml.

Spolu s maminkou a sourozenci chodil i na jeho koncerty. „Jezdili jsme s ním všude, kam se dalo. Nejenom po republice, ale často i do Německa, kde byl táta strašně populární. My si tu popularitu užívali s ním. Zážitků a vzpomínek mám velkou spoustu,“ přiznává Pavel Novák ml. v aktuálním čísle časopisu Naše rodina, které je právě v prodeji.

Seznam prodejních míst časopisu Naše rodina zde:

http://www.nase-rodina.cz/prodejni-mista

Foto: Archiv Pavla Nováka ml.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353